Пластика грудей і здоров’я жінки

7 октября 2020, 12:53
Читати новину українською
СПЕЦПРОЕКТ

Як зберегти форму і здоров'я грудей, протистояти віковим факторам і залишатися активною та молодою.

Про це і навіть більше розповідає пластичний хірург Андрій Різник.

Якими сьогодні пластичні хірурги бачать канони краси сучасних жінок?

– Безперечно, сучасна жінка багато знає, розуміє, цікавиться психологією протилежної статі й, швидше за все впевнено керує своїм життям. Дівчата і жінки розуміють, що краса ліній тіла, виразність і правильність рис обличчя тісно пов’язані, як між собою, так і зі сприйняттям себе оточуючими. Це творить їх внутрішній і впливає на зовнішній світогляди. Багато хто прагне відповідати сучасним стереотипам і канонам, головними серед яких гармонія пропорцій, молодість і пружність тіла.

Сьогодні вже ніхто не вважає, що краса – якийсь дар, спадковість чи особливість. У жінок сьогодні яскравий і дуже великий арсенал можливостей по перетворенню в будь-який ідеал будь-якого чоловіка. Наприклад: жіночі груди завжди були об'єктом уваги та поклоніння та займали провідне місце в європейській та місцевій культурі та субкультурі. Колись це мало вирішальний вплив на життя жінки. Зараз міняється суспільство, урівноважуються права статей, жінки перестають ставитися до краси, як до подарунка долі. Багато хто "бере удачу за хвіст" і бажає сам вибирати, формувати та створювати своє майбутнє. Пластична хірургія останнім часом переживає зліт. Вибір технологій, можливості, а головне сміливість в прийнятті рішень належить все частіше й частіше саме жінці. Як на мене, пластика, збільшення грудей у Львові – є одним із маркерів сучасного погляду на своє життя й управління ним.

Якщо говорити про пластику грудей, що саме обирають українські жінки?

– У наш час збільшення грудей в списку пластичних операцій — беззаперечний лідер. І так не тільки у нас. Збільшення грудей займає головне місце також й у всьому світі. Інформація за допомогою інтернету сьогодні шириться дуже швидко. Тільки один Інстаграм може за один день зробити щось неймовірно модним. А вчорашня Міс Ніхто перетворюється в Когось Надзвичайного, зробивши лиш одне фото збільшення грудей після вдалої операції. Сьогодні з цим можливо перетворитися в лідера думок і переваг, зробити вертикальну кар'єру або вдало одружитися. Не менш важливим є і те, що пластичні операції вже зараз можуть повернути час назад, зробивши практично непомітними роки материнства.

А чому вагітність має такий катастрофічний вплив на жіночі груди. Чому до пологів вона має ідеальну форму, а після пологів підлягає змінам і неприємним деформаціям?

– Я б не назвав ці зміни катастрофічними. Це фізіологія. Досить часто зміни не проявляються моментально і даються в знаки вже в пізньому віці. Проте, вже з перших місяців вагітності груди потрапляють в круговерть подій, що невблаганно змінюють їх. Тут має вплив і зміна гормонального фону в жінки, який призводить до набору ваги та збільшення обсягу молочної залози. Внаслідок припливу молока груди постійно збільшуватися в об'ємі. В перспективі це веде до опущення грудей. Також шкіра розтягується, що теж виглядає не зовсім привабливо. Далі закінчується період годування грудьми. Молочна залоза змушена знову перебудовуватися під нові реалії. У молочній залозі відбуваються незворотні процеси перебудови також і після закінчення періоду лактації. Медичним терміном: відбувається постлактаційна субінволюція. У цей період груди втрачають в об'ємі ще десь з 15-25 відсотків, що веде до зменшення і зміни форм молочних залоз в області верхніх сегментів.

Чи знають жінки про естетичну корекцію грудей після пологів? Чи є сенс проводити корекцію і збільшення грудей в цей період?

– Вагітність, виношування дитини, годування грудьми так чи інакше призводить до зміни форми та об'єму молочних залоз. Пацієнтки, які приходять на візит завжди приділяють увагу цьому питанню. З особистого досвіду знаю що близько 80-90% задумуються про можливість корекції, і близько 20% з них задаються цим питанням ще на етапі годування, відвідуючи консультації й обираючи пластичного хірурга, якому хочуть в майбутньому довірити це питання. З огляду на ситуацію в країні, плюс епідемія, плюс фінансові питання і т.д., то не всі, на жаль, зважуються на такий крок. Хтось просто встидається навіть прийти на консультацію. Через маніпуляції з громадською думкою та існування застарілих стереотипів у нас все-таки комплекси ще беруть верх. Щодо сенсу – то він звичайно є. Тут знов усе залежить від планів, настроїв та бажання жінки.

Скажіть, а при збільшенні грудей за допомогою грудних протезів можливо вигодовування дитини?

– У наш час це давно перестало бути проблемою. Годувати грудьми жінка може. Прогрес не стоїть на місці. Бажання ведення комфортного і звичного життя було тригером змін. І хірурги та виробники імплантатів приділяли цьому питанню чи не найбільшу увагу. При правильному коректному доступі і постановці і обов'язково якісних імплантатах в майбутньому не виникає жодних проблем. Після проведеної операції звичайно потрібен час. Тут є практично одна-єдина умова – протягом року не вагітніти. Тоді хірург може надати гарантію того, що естетичний вид та фізіологічне функціонування збережуться на довгі роки. А в перспективі вигодовування грудьми буде проходити без будь-яких ексцесів.

Розкажіть більше про імплантати для операції по збільшенню грудей? На що звертати увагу при виборі? Чи відрізняються вони один від одного?

– Почну з того, що силіконові імплантати за останній час еволюціонізували до майже ідеальних виробів. Сучасні імплантати наповнені висококогезивним силіконовим гелем з властивостями, котрі називають "ефектом пам'яті". Мета ефекту – завжди приймати задану виробником форму.

За тактильними відчуттями при пальпації, в русі він по консистенції імітує і схожий на тканину молочної залози. По м'якості і якості імплантати більш-менш схожі між собою. Відмінності видимі тільки з огляду на профіль, форму та розмір. Їх сьогодні існує величезна кількість варіацій. При виборі враховується все: побажання пацієнтки, архітектоніка молочної залози, антропометричні дані й звичайно ж реальні фінансові можливості. Для реалістичного уявлення майбутнього результату у нас є можливість проведення комп'ютерного моделювання вигляду майбутніх грудей. Ще до початку операції у нас в клініці ми можемо продемонструвати пацієнтці весь спектр можливих варіантів і результатів із застосуванням імплантатів різної форми та об'єму. Так само є величезне портфоліо результатів у порівнянні до та після операцій по збільшенню грудей саме в нашій клініці. На мою думку, важливо при оцінці майстерності кожного хірурга дивитись результати його роботи. Це взагалі мало б мати визначний вплив на рішення пацієнта при виборі "саме тих рук".

Розкажіть про догляд за грудьми після операції? Є якісь особливі рекомендації?

– Особливого догляду прооперовані груди не потребують і є два дуже простих для виконання правила. Головне і перше – це "правило Трьох": три дні напівліжкового режиму, три тижні носіння компресійної білизни, через три місяці – отримання хорошого результату. Друге правило пластичні хірурги називають "правилом 4С": На місяць відмовляємося від: спорту, сексу, сауни й солярію та обов'язково пам'ятаємо про відмову від перельотів літаком. Тоді справді не буде проблем, вторинних візитів і т.д.

Чи можна поєднувати пластичні операції? Чи можна проводити, наприклад, ринопластику і збільшення грудей одночасно?

– У нашій клініці об'єднання декількох операцій – це поширена практика. Все залежить від можливостей клініки й бажання пацієнта. А бажання дуже часто викликане рішенням за один, так би мовити, сон провести кілька втручань. Всі пацієнти клініки проходять ретельне передопераційне обстеження, яке часто є універсальним для більшості втручань. Маммопластика, як і більшість операцій, це непроста пластична операція і вимагає серйозних аналізів, під час яких проводиться УЗД молочних залоз, УЗД органів черевної порожнини й передньої черевної стінки, при якому можна виявити діастаз прямих м’язів живота, наявність пупкової грижі, викликаної найчастіше перенесеною вагітністю. Проводяться різноманітні консультації. До прикладу, консультації у гінеколога дають вікно можливостей на початок розмови про іншу, не менш важливу і хвилюючу тему – інтимна пластика. Адже процес пологів залишає свій слід не тільки в області черевної порожнини й грудей. У моїй практиці часто доводиться поєднувати пластику грудей з корекцією передньої черевної стінки. У наш час кесарів розтин все частіше використовується в практичній гінекології під час прийому пологів. А щодо ринопластики, то це насправді самодостатній напрямок пластичної хірургії і його варто планувати окремо. Окремі, обстеження. Окремі аналізи. Окремі руки та, звичайно ж, ідеальні результати ринопластика, пластика носа Львів. Наш хірург Василь Олашин в ринопластиці є неперевершеним.

Чи залишаються рубці після операції? Чи помітить сторонньому спостерігачеві втручання?

– Сьогодні модно спекулювати на цій темі. Адже це так привабливо, операція і без рубців. Але правда на жаль одна: все, що завдає шкоди шкірі – залишає слід. І чим глибше проникнення – тим яскравіше виражені шрами й рубці. Звичайно цей маркетинговий хід про безшовні технології працює, але розчарування зустріне кожен. Насправді будь-який хірургічний доступ буде залишати рубець. Але у нас є і хороша сторона. Ми використовуємо спеціальні високотехнологічні шовні матеріали, котрі дозволяють майже не травмувати край рани й отримувати майже непомітний рубець. Всі шви ми маскуємо в субмаммарній складці.

Багато хто крім відчуття сорому перед візитом чи операцією мають страх. Наскільки він виправданий і як з цим впоратися?

– Парадокс полягає в тому, що багато хто намагається заглушати страх або у вигляді крайності взагалі уникати візитів та операцій. Страх – це проєкція почуттів і очікувань. Він правильний індикатор. До нього варто прислухатися. Правильним буде скористатися побоюваннями, не соромитися зайвих або незручних питань, вимагати якомога детальніших відповідей. Тому, що саме правильні, переконливі й вичерпні відповіді можуть заспокоїти, позбавити від непотрібної напруги. Потрібно вивчати свого хірурга, тестувати його питаннями. Якщо хочете – навіть екзаменувати. За будь-якого приводу. Адже це стосується вас, вашого тіла, вашого здоров'я. Потрібно не збирати негативні враження або позитивно налаштовувати себе на відмінний результат. Важливо реалістично оцінити ситуацію взявши до уваги лиш тільки переконливі доводи.

Чи доводилося вам відмовляти пацієнтові у хірургічному втручанні?

– Пацієнти, вони ж теж бувають різні. Іноді вони готові йти на абсолютно невиправданий ризик або приховувати якісь протипокази поставивши, як самоціль, допустимо, збільшення грудей. Я завжди відмовляю пацієнтові: якщо є протипоказання, якщо бачу ризик ускладнення, якщо "недобрі" аналізи, або бачу що у пацієнта дуже високий поріг очікування, адже розчарування це найгірша антиреклама для хірурга. Ну, а у випадку з ендопротезуванням грудей показанням до відмови є також і вік. Збільшувати груди протезами не можна у віці до 18 років. Також – фізіологія ...

Коли краще оперуватися, чи є певні умови або період для проведення операції з пластичної хірургії?

– Ну, це повністю раритетне мислення. Хірургія вже давно не працює з сезонним продуктом. Операція повинна пройти тоді, коли пацієнт повністю готовий до операції, а не після "дощику в четвер". Адже операція – це не тільки сама процедура, це ще і реабілітація і адаптація до нових грудей, сприйняття соціуму і таке інше. Тут важливий тільки настрій та готовність пацієнта.

Останнім часом багато говорять про ліпофілінг – збільшення грудей власним жиром. Цей метод виправдовує себе?

– Тут є певна данина моді. А в хірургії важливий не стільки інноваційний підхід, скільки якісний результат. Ліпофілінг визнаний у всьому світі, його важко критикувати. Скажу так: я не проти ліпофілінгу тіла, обличчя, стегон, але проти того, щоб вводити між тканини молочної залози вільні жирові клітини, оскільки груди схильні до розвитку новоутворень, часом з несприятливою природою. Саме цьому я використовую тільки якісні оболонкові імплантати.

Як Ви вважаєте, виправлення зовнішніх дефектів дійсно змінює на краще якість життя людини?

– Якість життя змінюється тоді, коли змінюється ставлення до себе. Якщо життя налагоджується – то чому б і ні. Приємно бачити очі щасливого пацієнта, особливий блиск в очах повних надій та очікувань. Змінюються деталі, міняється ставлення оточуючих, міняється навколишній світ, росте самооцінка. Це якраз ті чинники, які здатні вивести наше життя на принципово новий рівень. Зрештою, просто приємно відчувати свою причетність до позитивних змін. У цьому все-таки щось є ..

Запрошую до нас у Клініку пластичної хірургії на Чорновола.