Позачергові Парламентські вибори вже у червні — блеф чи реальність?
Источник:
facebook Микола ДавидюкПорошенко намагався легко поставити свою людину замість Яценюка, відлаштувавши "ручний Кабмін". Але сприйняття Гройсмана як молодшого партнера, якого він фактично перевіз в Київ після революції, затьмарило один факт: Гройсман теж має перспективні політичні плани на себе, і аж ніяк не пов’язує їх із Президентом.
Усі отримані посади, вважає належними. Тому питання хто із них правий, стало ґрунтовним конфліктом, який може закінчитись достроковими Парламентськими виборами.
Чому мовчать перші особи і що це означає?
І відповідь дуже проста: доки вони мовчать, реальних остаточних домовленостей немає. Важливий меседж для населення, яке перебуває у фрустрації та нерозумінні ситуації через постійні кидки, зміни позицій та заяви виходу і повернення, що стали нормальним явищем на один вечір. Те що в Білорусі та Казахстані може відбутись за 10 років, в Україні зазвичай переживають за добу.
Тому важливо звернути увагу на те, що не слід серйозно сприймати зливи, інсайди та неназвані джерела. Це все медійні маніпуляції. Заяви Луценка — суперечать заявам Авакова, і так по порядку. Якщо буде досягнуто рішення по Кабміну, його оголосить Президент та кандидат в Прем’єри персонально. Адже це подія, телевізійна картинка та рейтинг. А за рейтингом вони ганяються. Тому вирішальні заяви роблять від першої особи, а не скріншотами переписки у вайбер. Висновок: рішення поки що немає.
Що призвело до поглиблення політичної кризи?
Політики демонструють небажання поступатись власними інтересами, будь то політичні перспективи чи фінансові потоки, посади чи квоти, заради спільного державного блага. І це при тому, що на Сході війна, окупація Криму, на Північному Заході мафіозні банди виривають надра і вивозять контрабандою закордон. Але власні інтереси 7-ки, 20-ки, 450-ки всерівно вище інтересів 45-ти мільйонної держави!
"Прозорий уряд" перетворився у договорняк, де просто закривають різні "хотєлкі", намагаючись вийти до спільного знаменника. На посади пропонують людей, не те щоб без досвіду роботи, а практично далеких від галузей їх потенційних міністерств. На посаду Прем'єр міністра усіх, хто потрапляє банковій під руку: Кубів, Клімкін, охоронець із третього поверху.
Забуваючи дуже важливий момент: чим довше будуть погоджувати новий Кабмін у форматі "Всесильної 7-ки", тим менше часу він буде реально працювати. Або і взагалі не запрацює і всім доведеться йти на округи до населення виторговувати голоси.
Наскільки можливі дострокові парламентські вибори?
Погрози Порошенка розігнати Парламент уже в середу/четвер з першого погляду схожі на блеф, яким Президент намагається збити пил амбіційності його молодших партнерів: Гройсмана та Яценюка.
Вони не мають рейтингових політичних проектів, але обидва мають дещо завищені, на думку Порошенка, політичні амбіції. Обидва політики перспективні, але фактично не прохідні в Парламент у разі дострокових виборів. В той же час Президент у рукаві має двох джокерів: сателіта по Сходу — Наш край та реформаторський проект Михайла Саакашвілі. Які можуть здобути непогані рейтинги.
Зрозуміло, що Президент буде намагатись провести вибори максимально швидко! Можливо, навіть до дня Конституції. Тобто кінець червня.
Але якщо в середу це ще можливий блеф, то провал голосування у четвер зробить позачергові вибори реальною необхідністю Президента по виходу із політичної кризи. Адже впевненість Порошенка у тому, що процес керований та йому підконтрольний, насправді виглядає дуже смішно.
Шанси на позачергові вибори зростають із кожною годиною, кожною політичною маніпуляцією, із кожним торгом за власні інтереси.
Читайте також: Хто буде в новому Кабміні, чи правда, що виженуть Саакашвілі, і хто буде новим Генпрокурором?