Позорная ситуация: почему фармацевтические гиганты отвечают за смерти людей от COVID-19

23 сентября 2021, 23:37

В Украине полностью вакцинированы против COVID-19 лишь около 5 миллионов человек. Статистика могла быть значительно лучше, если бы украинцы охотнее вакцинировались. Далее читайте на украинском.

Адже бодай останнім часом щеплення стало доступнішим для більшої частини людей. Утім ситуація із доступом до вакцини у деяких країнах світу значно гірша.

К теме Наследие Советского Союза: в Украине активно распространяются антивакцинальные настроения

Днями Amnesty International оприлюднила новий звіт, що демонструє, як провідні виробники вакцини проти COVID-19 розпалюють безпрецедентну кризу у галузі прав людини.

Відмовилися брати участь в ініціативах шляхом збільшення глобальних постачань вакцин:

  • AstraZeneca; 
  • BioNTech;
  • Johnson & Johnson;
  • Moderna;
  • Novavax;
  • Pfizer

Усі ці компанії категорично проти того, аби відмовитися від інтелектуальної власності на свої вакцини і поділитися технологіями виробництв. Не є пріоритетом для них і і постачання вакцин у бідні країни.

Ситуація з вакцинацією у світі

Лише вдумайтеся, про що мовиться у статистиці. У ​​країнах із низьким рівнем доходу повністю вакциновані менш, як 1% людей проти 55% вакцинованих – у багатих країнах.

Відзначимо! У деяких бідних державах вакцину не отримали навіть медичні працівники й люди у групі ризику.

З майже 6 мільярдів введених доз в усьому світі, менше пів відсотка отримали країни з низьким рівнем доходу. Тоді як на багаті країни і ті, що мають дохід вищий за середній, припало аж 80% доз.


Компанії накопичують вакцини не для бідних держав / Фото Unsplash

Попри заклики розставити пріоритети і співпрацювати з COVAX Facility, тобто міжнародним інструментом задля справедливого глобального розподілу вакцин, деякі компанії продовжували накопичувати запаси вакцини для держав, які сьогодні вже мають їх у наявності.

Постачання препаратів у бідні країни

Що ви скажете на такі дані? Наприклад, Pfizer і BioNTech на цю мить поставили в одну Швецію в 9 разів більше вакцин, ніж в усі країни з низьким рівнем доходу разом. Moderna ще не доставила жодної дози вакцини в бідну країну.

Интересно Прошу написать отказ от госпитализации, – ведущий 24 канала обратился к антивакцинаторам

А Johnson & Johnson хоч і розробила єдину у світі одноразову вакцину, яка продається за собівартістю, однак вона не виконає більшу частину своїх зобов'язань перед COVAX і Африканським союзом до 2022 року.

До речі! На тлі цієї кричущої нерівності BioNTech, Moderna і Pfizer мають намір до кінця 2022 року заробити 130 мільярдів доларів США.

Попри те, що більша частина компаній отримують мільярди доларів державного фінансування та передзамовлення, розробники вакцин:

  • монополізували інтелектуальну власність; 
  • заблокували передачу технологій;
  • агресивно протестували проти заходів, які б розширили глобальне виробництво цих вакцин.

Їхня бездіяльність завдала шкоди правам людини, яку зазнали мільярди людей, що досі не мають доступу до рятівної вакцини від COVID-19.

Єдиний вихід із кризи – вакцинація

Вакцинація – це наш єдиний вихід із кризи. Мав би настати час привітати розробників вакцин як героїв. Замість цього фармкомпанії цілеспрямовано блокували передачу технологій з розробки вакцини і наділяли привілеями багаті держави.

Це призвело до абсолютно ганебної ситуації для людей, яким не поталанило народитися у Західній Європі чи Північній Америці.

Вакцини проти COVID-19 повинні бути легкодоступними для всіх. Зробити це реальністю – справа урядів і фармацевтичних компаній. Amnesty International закликає держави зробити медичні послуги і ліки доступними, прийнятними і хорошої якості для всіх.


Єдиний вихід із кризи – вакцинація / Фото Unspash

Уряди повинні ухвалити закони й політики, які гарантуватимуть роботу фармкомпаній відповідно до стандартів прав людини Amnesty International звернулася до кожної компанії перед публікацією звіту. Відповіли 5 компаній – AstraZeneca, Moderna, Pfizer, BioNTech і Johnson&Johnson.

Компанії визнають важливість справедливого і рівноправного розподілу, особливо в країнах з низьким рівнем доходів, але всі компанії не змогли задовольнити ці сподівання та виконати свої зобов'язання в галузі прав людини.

Обратите внимание Пандемия коронавируса закончится через год – гендиректор Moderna

На тлі такої безпрецедентної кризи з вакцинами у світі наша з вами задача – не нехтувати порадами держави, за можливості вакцинуватися самим й допомогти це зробити своїм родичам. Вакцинація – наша зброя і єдино правильний вихід побороти пандемію.