"Путін з іншим обличчям": на що вказує авторитаристська поведінка Навального

20 июля 2017, 16:01
Читати новину українською

У середовищі російської опозиції не вщухають скандали. Колишні соратники відомого блогера та опозиціонера Олексія Навального звинувачують його у зраді та блокують його інтернет ресурси.

Відомий своїми відеоблогами-зверненнями та останнім хітом російського інтернету під назвою "Он вам не Димон!", присвяченого корупції прем’єр-міністра Дмитра Медвєдєва, блогер та за сумісництвом опозиціонер Олексій Навальний втрапив у халепу. Його колишні товариші по інформаційній зброї заблокували публічний акаунт його проекту “Роспіл” про корупцію в Росії. Група у соціальній мережі Вконтакті, яка налічує понад 300 тисяч користувачів, виявилася заблокованою.

А все тому, що адміни сторінки образилися на свого колишнього вже вождя Олексія Навального за авторитаризм. Вождистський тип управління мережі Навального вже давно не секрет. Попри імідж високоінтелектуала, найближчі соратники блогера №1 в Росії давно знають: якщо не сліпо виконувати волю вождя, втрапиш у халепу.

Читайте також: Яку ціну росіяни насправді сплачують за окупацію Криму

Це вже сталося з багатьма працівниками його виборчого штабу, які мали необережність піддати критиці методи його роботи. Останніми гучно грюкнули дверима ще двоє опозиціонерів. Олександр Туровський та Денис Лебедєв, які перейшли дорогу Олексію Навальному.

Туровського було жорстоко побито поліцією кілька днів тому у приміщенні московського виборчого штабу Навального. Волонтер чекав на допомогу того, кого так палко підтримував, проте так і не дочекався. Врешті-решт, скалічений та ображений Олександр Туровський публічно звинуватив свого кандидата в ігноруванні та пішов з його штабу.

З його колегою Денисом Лебедєвим сталася схожа історія. Ще у 2014 року під час акції, що була організована Навальним проти колишнього глави Російських залізниць Володимира Якуніна, Лебедєва було жорстоко побито, внаслідок чого охорона зламала йому ногу. І дива, Олексій Навальний, як стверджує постраждалий активіст, проігнорував його прохання допомогти на лікування. Більше того, у відповідь на звернення, назвав Лебедєва "засланим козачком" Кремля.

Читайте також: Яку загрозу для України несуть військові навчання Росії

Така зухвала поведінка людини, яка претендує зайняти місце Володимира Путіна, викликала обурення у інших російських опозиціонерів. Зокрема, колишніх депутатів Держдуми Іллі Пономарьова та Дмитра Гудкова.

Пономарьов, який єдиний зі складу російського парламенту проголосував проти анексії Криму та відомий своєю безкомпромісною критикою Кремля, розкритикував Навального за його авторитарні звички та маніпулювання громадською думкою. На відміну від Пономарьова, Навальний не виступає за негайне повернення окупованого Росією Криму, аргументуючи це тим, мовляв "Крим не бутерброд".

Це змушує багатьох активістів та опозиціонерів з недовірою дивитися за президентською кампанією Навального. Вбити дракона означає зректися агресивної політики Путіна. Проте дії Навального вказують на те, що по своїй суті він такий самий шовініст та неоімперіаліст як і нинішній російський президент. Тільки з іншим обличчям.