Спільне стратегічне навчання Збройних сил Росії та Білорусі "Запад-2017" відбудеться згідно з планом у період з 14 до 20 вересня. За попередньою інформацією, у навчаннях візьмуть участь до 13 тисяч військовослужбовців обох країн.

Головна небезпека, на думку начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка, криється у тому, що після завершення навчань російські підрозділи можуть бути розквартировані разом з технікою на території сусідньої Білорусі.

Читайте також: Що свідчить про новий етап стосунків України та США

Вже зараз очевидно, як свідчить аналіз Генерального штабу ЗСУ, що чисельність російських військ для участі у навчаннях збільшена із задекларованих 3 до 5 тисяч. Вражає, що для перевезення і матеріальних засобів і військ на територію Білорусі російським командуванням замовлено 4 126 вагонів, що в три рази перевищує потребу.

Така кількість транспорту дозволить здійснити перевезення набагато більшої кількості військ. Так, для прикладу, обсяги перевезень у 2015 році склали всього 125 вагонів, у 2016 році – всього 50 вагонів,
– підкреслив Віктор Муженко.

Навчання "Запад-2017" також можуть представляти пряму небезпеку країнам так званої "буферної зони". Йдеться про Польщу та країни Балтії – Литву, Латвію та Естонію.

Читайте також: Зміна формату АТО

Українська військова розвідка також встановила, що за інформацією, яка поширюється в соціальних мережах мешканцями Білорусі, в районах, які безпосередньо наближені до військових аеродромів, здійснюється відселення цивільного населення, а в їхніх помешканнях розквартируються російські військовослужбовці та члени їх родин.

Розвідка також не виключає високої ймовірності, що в ході навчань росіянами будуть розгорнуті пункти прихованого зберігання озброєння, військової техніки та матеріально-технічні засоби. Такий крок дозволить противнику суттєво скоротити терміни створення ударних угруповань на західному та південно-західному стратегічному напрямках. За словами Віктора Муженка, масштаб навчань "Захід-2017" не обмежується територією однієї Білорусі, в цей час буде відповідно створення угруповань також і на південному заході РФ поблизу південно-східних кордонів України, мова йде про Ростовську та Воронезьку області РФ.

Читайте також: Зустріч президентів

Між тим, під час візиту до України Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що Альянс буде уважно спостерігати за навчаннями "Запад-2017" та закликає Росію зберігати доступ до них міжнародних спостерігачів. Але всі повинні розуміти, що запевнення росіян у безпеці військових навчань нікого сьогодні не переконають. Росія стільки разів зраджувала своїм міжнародним зобов’язанням, що сьогодні їй ніхто не вірить. А тому сподіватися потрібно лише на міць українських Збройних сил.