Візовий режим з Росією: що заважає політичним партіям ухвалити рішення?

10 октября 2016, 12:22

Источник:

Богдан Яременко

Для усіх розумак, які "очікують рішення парламенту по візовому режиму з Росією."

Ну, включно з президентом.

Прочитайте статтю 85 Конституції України про повноваження Верховної Ради України і не знайдіть там нічого, що стосується регулювання порядку в'їзду іноземців на територію України.

Так, Верховна Рада надає згоду на обов'язковість міжнародних договорів чи на їхню денонсацію. Але не укладає такі договори самостійно.

Прочитайте статтю 106, де визначено, що Президент України (тут з великої літери, бо йдеться про текст Конституції) "представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України."

Далі почитайте статтю 116, яка визначає, що Кабінет Міністрів "забезпечує державний суверенітет і економічну самостійність України, здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави...", а також "здійснює заходи щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю."

Далі подивіться, що безвізовий режим взаємних поїздок громадян України і Росії визначено "Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації", яка набула чинності 10.03.1997 року. Між урядами, Карл!

Якщо і це не переконає Вас у тому, до чиєї компетенції належать питання встановлення режиму поїздок громадян, ну то подивіться ось ще на Постанову Кабміну "Про зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації" від 30 січня 2015 року.

Наскільки я розумію, коаліційна більшість, яка покликана нібито вирішити питання скасування безвізового режиму поїздок громадян Росії в Україну (а насправді може хіба що денонсувати відповідну угоду 1997 року), саме і призначила прем'єр-міністра і Кабінет Міністрів, який міг би давно і на цілком законних підставах вирішити це питання.

То що ж заважає політичним партіям БПП і НФ ухвалити законне рішення Кабміну, але не заважає прийняти сумнівне рішення ВРУ?

Читайте також: А давайте делегати з українського боку в Мінську підуть на ... пенсію