Яким має бути законопроект про реінтеграцію Донбасу

4 октября 2017, 16:58

Источник:

Богдан Яременко

Посилилась мишача вовтузня української влади по законопроекту про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України.

Традиційно для влади проект одного з найважливіших законів для нашої держави готується келійно, приховано, а президент України і його політичні приплічники більше перешіптуються з іноземними партнерами, а не розмовляють зі своїм народом.

Читайте також: Як вплине закон про деокупацію на ситуацію на Донбасі: думка експерта

Якщо українська влада дійсно думає про те, як виграти війну, як згуртувати суспільство навколо цього завдання, то законопроект про статус тимчасово окупованих територій має перед внесенням на обговорення в зал Верховної ради пройти широке громадське і експертне обговорення.

У проекті закону не повинно бути згадок про Мінські домовленості. Якщо вже "мирний план" настільки дорогий президенту Порошенку, то нехай укладе з Росією за міжнародним посередництвом міжнародний договір та внесе його на ратифікацію до Верховної Ради України. Усе інше буде знущанням над правом, парламентаризмом та демократією в Україні.

Відсіч збройній агресії Росії проти України повинна відбуватися в рамках національного законодавства України, зокрема, діючого Закону України "Про оборону", який передбачає введення воєнного стану та створення Ставки Верховного Головнокомандувача України. Усі інші пропоновані українською владою "гібридні форми" та "гібридні інституції" відсічі російській агресії є нічим іншим, ніж спробою президента України уникнути політичної та правової відповідальності за рішення, що приймаються в воєнний час. Це спроба перекласти відповідальність і тягар ведення війни винятково на Український народ та його Збройні Сили без будь-яких взаємних зобов'язань. Влада має здійснити і інші логічні кроки, наприклад, розірвати дипломатичні відносини з РФ.

Усі тимчасово окуповані Росією територій України – в Донецькій, Луганській областях, а також Автономна Республіка Крим та місто Севастополь повинні мати однаковий статус. Підхід – спершу вирішимо проблему Донбасу, а далі займатимемось Кримом – це черговий Будапештський меморандум для України.

Українська влада має відмовитися від бажання бізнесу на крові, війні та окупації. Будь-які комерційні зв'язки з тимчасово окупованими територіями мають бути заборонені. Повна економічна блокада усіх тимчасово окупованих територій. Через лінію розмежування товари можуть перевозити лише громадяни України, що проживають на тимчасово окупованих територіях в обсягах, необхідних для задоволення власних життєвих потреб. Усі послуги та види забезпечення чи допомоги для таких громадян можуть надаватися лише на контрольованій урядом території України.

Читайте також: Чому кількість росіян у місії СММ ОБСЄ весь час збільшується?