Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Снєгирьов нагадує, що 18 жовтня закінчується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Луганської і Донецької областей. На переконання експерта, Україні це тільки на руку. Однак, як зазначає фахівець, у Росії одразу заявили, що вихід України з цього закону розглядатиметься як деструктивна позиція, і поставить під сумнів договороспроможність країни і сам момент примирення на сході держави. Тобто, зауважує військовий експерт, Росія починає диктувати свої умови.
Кремль тисне не стільки на Київ, скільки на Захід. В першу чергу, на Німеччину. Це підтверджує заява віце-спікера Оксани Сироїд про те, що їй телефонували від канцлера Німеччини з проханням внести в документ про деокупацію положення щодо продовження дії закону про особливий статус ОРДЛО ще на рік. Тобто весь позитив, що Росію визнають країною-окупантом, перекреслюється,
– переконаний Дмитро Снєгирьов.
Як вважає експерт, суперечності в тому, що, з одного боку, ми говоримо про самооборону і окупованї території, повернення контролю і юрисдикції України над ними. З іншого, якщо продовжити дію закону про особливий статус, визнаємо, що де-юре і де-факто ми втратили юрисдикцію над ОРДЛО.
Читайте також: Законопроект по реінтеграції Донбасу: готового тексту ще немає, запропоновані зміни – застарілі
"Нам знову показали, що Україна – не суб’єкт міжнародного права, а об’єкт. Росія натиснула, і ми вносимо зміни в документ, що взагалі ставить під сумнів плани деокупації і деінтеграції окупованих районів Донбасу. Західні партнери продемонстрували, що зацікавлені в припиненні військового протистояння, але за рахунок державних інтересів України, аби не йти на подальшу ескалацію напруженості відносин з РФ", – наголосив Снєгирьов.
Однак, на переконання експерта, якщо парламент ухвалить закон, де Росію визнають окупантом, то в України буде хоча б якийсь аргумент щодо невведення росіян у склад миротворчої місії ООН.
Нагадаємо, У Верховній Раді з’явився проект закону про реінтеграцію Донбасу. Він передбачає чимало змін до законів України, в тому числі дає визначення як території України слід вважати окупованими, про статус учасників АТО, про військово-цивільні адміністрації, про Збройні сили, про правовий режим воєнного стану.