Сирія та Україна – не єдині проблеми в стосунках США та Росії, – політолог

14 квітня 2017, 07:02
Читать новость на русском

Вашингтон не збирається ховати голову в пісок, а тим більше танцювати під російську дудку. Про це свідчить візит Держсекретаря США Рекса Тіллерсона до Москви, який продемонстрував сильну гру господаря на чужому полі.

Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

За словами експерта, вочевидь, перемовини між Тіллерсоном і міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим були складними, і вони не знайшли спільної мови в питанні вирішення конфлікту в Сирії і Україні. Водночас Євген Магда звертає увагу на те, що США прямо говорять: невиконання саме Москвою Мінських домовленостей негативно впливає на рівень російсько-американських відносин. Тобто, зауважує він, Сирія – не єдина проблема у стосунках, так само, як і Україна. Є ще питання Північної Кореї, Ірану.

При цьому, на думку Євгена Магди, зрушень у переговорному процесі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінському форматі не буде, доки не відбудуться президентські вибори у Франції і парламентські в Німеччині – тобто десь до осені 2017 року. Тому на цей період, вважає він, в плані зміни ситуації на Донбасі нічого не можна виключати. Росія сприймає Донбас як фактор дестабілізації ситуації в Україні і докладає для цього багато зусиль.

Зміна Мінського формату можлива лише за умови згоди всіх учасників. США і так, за їх же висловлюванням, працюють на полях Мінська. Для чого їм брати на себе зайві зобов’язання? Навряд чи це їхня мета,
– зауважує Магда.

Але, наголошує політолог, у Дональда Трампа досі не сформована адекватна зовнішньополітична команда. Тому американський президент корегує свою думку у відповідності з новими реаліями на міжнародній арені, про які він отримує інформацію.

"Трамп вчиться на ходу бути президентом, що трохи незвично. Але обмін дипломатичними сигналами вже завершився, і тепер почнеться період дипломатичного протистояння між США і Росією", – переконаний Магда.

Тому, як наголошує політичний експерт, Україні в цій ситуації треба менше думати про вплив з боку США чи Росії, а більше про перетворення всередині країни. Чим ми будемо сильнішими, говорить Євген Магда, тим менше залежатимемо від зовнішніх впливів.

Нагадаємо, 12 квітня в Москві відбулась зустріч Державного секретаря США Рекса Тіллерсона та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Як зазначив Тіллерсон на підсумковій прес-конференції, доки Росія не виконає сповна Мінські домовленості, війна на сході України залишатиметься серйозною перешкодою для покращення відносин між Росією і США.

Більщ детально про візит Рекса Тіллерсона до Москви читайте в матеріалі: Між двох вогнів: як візит Держсекретаря США до Росії вплине на Україну?