Соціальні гарантії для капеланів

23 грудня 2014, 19:40
Читать новость на русском

Військові капелани мають отримати офіційний статус. Це священики, які допомагають бійцям на передовій. До недавнього часу ця професія була геть забутою. Однак зараз отці на фронті знову рятують душі вояків.

Зараз вони займаються цим на волонтерських засадах. В уряді обіцяють це виправити і навіть надати священикам соціальні гарантії.

Попри жахіття війни, у кожного із капеланів є свої історії порятунку від смерті завдяки молитвам. І священики вчаться мужності у бійців.

Попри те, що я є священник і мав їх вчити. Але там є такі люди, які і мене могли навчити віри. Був такий один чоловік, який розвантажував цілу ніч снаряди, а приходив зранку на 6.30 на літургію. Я ніколи його не забуду. Він дуже щиро читав Апостола і для мене це було дуже зворушливо,
— розповідає Військовий капелан УГКЦ Андрій Хомишин.

Посада військового капелана має стати офіційною. Про це йшлося на з'їзді військових священиків Української Греко-католицької церкви. У Міноборони підрахували – близько 40 тисяч бійців потребують психологічної допомоги.

Розпорядженням Кабміну у липні нарешті зобов'язали Міноборони, Нацгвардію і прикордонні служби розробити відповідні положення і вести військове духовентство у Збройні сили. Ми працюємо над цим положенням, підписано проект міністром оборони і він надісланий на погодження іншим міністерствам,
— запевнив в.о. начальника відділу Департаменту соцполітики Міністерства оборони.

Блаженнійший Любомир Гузар каже про наступне: очікується, що інститут офіційних військових капеланів налічуватиме 200 священиків різних конфесій. А поки отці лікують душі бійців, як волонтери. Та українська історія багата на такі приклади жертовності.