Співпраця Китаю, Росії та Ірану загрожує Америці новим Перл-Гарбором, – екс-міністр ВМС США

1 грудня 2017, 15:52
Читать новость на русском

Розширення співпраці між Китаєм, Росією та Іраном, яке характеризується посиленням військово-технічних зв'язків і технологічного обміну, загрожує Америці новим Перл-Гарбором. Таким чином минуле повторюється в сучасному протистоянні між США і новим складом противників.

Таке застереження в інтерв'ю Asia Times висловив колишній міністр ВМС США Джон Леман.

Читайте також: Американський генерал розповів, чому носить український прапор уже кілька років

Експерт вважає, що тристоронню угоду між КНР, РФ та Іраном можна порівняти з Пактом між Німеччиною, Італією та Японією напередодні Другої світової війни.

Якщо ви прочитаєте, як еволюціонував Троїстий союз перед Першою світовою війною або союз країн Осі перед Другою світовою, то зрозумієте, що зараз відбувається те ж саме. Головну роль тут відіграють Росія, Китай та Іран,
– висловився Леман.

На цьому фоні головною небезпекою для обороноздатності США він називає занадто повільну процедуру закупівель нових систем озброєнь. "Виснажливий багаторічний процес закупівель за участю Пентагону, оборонних підрядників і Конгресу робить американські літаки, кораблі та інші оборонні системи застарілими до моменту їхньої експлуатації", – продовжує військовий аналітик.

Тому назріває необхідність швидкого розвитку і розгортання нових американських систем озброєнь. Для цього США може знадобитися більше 22 років, натомість Росія і Китай, за словами Лемана, можуть зробити це приблизно за 6-7 років. До того ж для спрощення процесу закупівель потрібне нове законодавство Конгресу, йдеться у статті.

"Всі ці проблеми можна усунути. Нам просто потрібне ефективне керівництво і бажання зробити це", – додав міністр ВМС США.

Читайте також: У Чорне море увійшов американський ракетний есмінець із "Томагавками"