TechShop - універсальний гараж для винахідників

31 березня 2011, 18:10
Читать новость на русском

Великий Томас Едісон вважав, що винахід народжується з уяви та купи сміття під руками. І мав рацію: такі особистості, як Генрі Форд, Волт Дісней, Стів Джобс - всі починали з втілення оригінальних ідей у... гаражі.

Взяти з них приклад тепер може будь-який каліфорнієць. У Сан-Франциско відкрився універсальний гаражний рай для винахідників. У TechShop, а саме так називається ця майстерня, є все - від швейних машинок і різноманітних дрилів до зварювальних апаратів та шліфувальних верстатів.

“TechShop - це клуб-майстерня, де можна самостійно виготовляти практично все, що заманеться”, - каже директор TechShop Марк Хатч.

Користуватися приміщенням та оснащенням винахідники можуть за помірну плату - $125 у місяць або $1200 в рік. Окрім цього, у TechShop всіх охочих можуть навчити працювати з будь-яким обладнанням. Щоправда, за уроки потрібно доплатити.

Деякі клієнти використовують гараж за його прямим призначенням - для ремонту велосипедів, меблів та інших предметів побуту. Інші ж підходять до роботи в майстерні більш творчо. До прикладу, Марк Генрі, власник компанії Double Dog Moto, використовує 3D-принтер для створення надлегких запчастин для мотоциклів.

“Цей клуб відкриває великі можливості для нас. Замість того, аби витрачати гроші на необхідні інструменти та агрегати, ми можемо вкладати у проектування та розробку самих винаходів”, - сказав член TechShop Марк Генрі.

В іншій частині майстерні намагаються "винайти велосипед". Джастін Маґуда розробляє новий електричний мопед.

“Головна перевага в тому, що сюди можна прийти і просто почати працювати над прототипом. Вдома у гаражі це навряд чи вдасться, поки не вкладеш мільйон у потрібне оснащення”, - вважає член TechShop Джастін Маґуда.

“У нас є клієнти, які звільнилися з основної роботи, аби зосередитися на улюбленій справі”, - зазначив директор TechShop Марк Хатч.

Перший TechShop відкрився у Менло-Парк, що в Силіконовій долині, у 2006 році. Ідея організувати гараж для винахідників з необхідними інструментами виявилась на диво прибутковою. Лише за минулий рік майстерня принесла своєму власнику понад мільйон доларів. Такий успіх надихнув відкрити TechShop і в Сан-Франциско. Зараз клуб об’єднує півтисячі винахідників.