У Нацгвардії пояснили скандал з американськими бастіонами
Україна відмовилася від американських бастіонів виробництва Hesco Defensisve Barriers через те, що пропозиція безкоштовної допомоги перетворилася на комерційну пропозицію.
Про це повідомив заступник командувача Нацгвардії України, генерал Микола Балан, передає прес-служба МВС.
Подібна продукція виробництва Hesco Defensisve Barriers (США) має дещо кращі характеристики, однак істотно дорожче. Крім того, ціна значно зростає через необхідність сплати ПДВ, митного збору,
— зазначив військовий.
За його словами, МВС направило у відповідний комітет Верховної Ради України запит про включення даної продукції в перелік товарів, які звільняються від таких зборів. У випадку позитивного рішення, товар стане конкурентоспроможним на українському ринку, і питання про закупівлю захисних бар'єрів виробництва фірми Hesco буде розглянуто в порядку, встановленому законодавством України.
Наразі ніяких договорів з американською компанією в Україні не укладали.
Читайте також: Верховна Рада пропонує покарання за розповсюдження неякісної зброї
"Крім того, первинна пропозиція ТОВ "Фірма ТММ", яке є представником американської компанії Hesco Defensisve Barriers в Україні, було озвучено виключно як безкоштовна допомога для України для захисту наших військовослужбовців і мирних жителів від іноземної агресії. Надалі пропозицію про поставку певної кількості захисних фортифікаційних споруд було змінено на комерційну пропозицію", — наголосив Балан.
У відомстві зауважили, що в будь-якому випадку процедура закупівлі захисних споруд буде виконуватися виключно у відповідності з Законом України "Про здійснення державних закупівель", який "передбачає тільки один принцип вибору переможця: найкраще співвідношення ціни та якості".
Нагадаємо, у вівторок, 21 квітня, стало відомо, що американський виробник фортифікаційних споруд Hesco Bastion Inc прислав бастіони для оборони Маріуполя на замовлення українського МВС, однак відомство протягом двох місяців не змогло укласти договір. В результаті 20 квітня компанія відправила бастіони в Саудівську Аравію у зв'язку з порушенням термінів.