Він сам все розуміє, – комісія дивно "оцінила" суддю, який відмовився неправдиво судити майданівців

1 серпня 2017, 20:02
Читать новость на русском

Старий-новий Верховний суд на 80% складатиметься зі старих суддів. Ба більше, 30 з них отримали негативні характеристики від Громадської ради доброчесності. А от ті, до кого не було жодних претензій, провалились, тож тепер члени громадської ради вимагають оприлюднення деталей оцінювання.

Наприклад, суддя Черкаського апеляційного суду Сергій Бондаренко. Під час Революції гідності, він відмовлявся виконувати вказівки голови суду й виносити несправедливі вироки стосовно активістів Майдану. Голову суду не покарали, навіть більше вчетверте обрали на керівну посаду.

А Сергій Бондаренко, на захист якого стала громадськість, вирішив також спробувати свої сили на конкурсі до Верховного суду. Тести й практичне завдання виконав добре. А от після співбесіди та перевірки на доброчесність несподівано опустився у рейтингу майже на 20 сходинок.

Підозрює, чому так сталось. Претензій до доброчесності судді члени Громадської ради не мали. Обурюються, що 30 суддів, щодо яких вони дали негативні висновки, конкурс проходять, а Бондаренко, який не побоявся піти проти системи, опинився на останніх сходинках.

Читайте також: "Викликає сумніви": США критично відреагували на конкурс до Верховного суду України

Однак, у ради у конкурсі дорадча функція. Всі важелі у Вищої кваліфкомісії суддів. А там вважають, що все було по-чесному. В громадській раді пояснили, що відносно прозорими були лише перші 2 етапи конкурсу. А це максимум 200 балів із тисячі можливих.

Як нараховували решту 800 – вища кваліфікаційна комісія пояснювати не поспішає. Там радять почитати документи. Тепер естафету у конкурсі перейме вища рада правосуддя. Вона має право вето на кандидатів. Остаточну ж крапку в формуванні нового ВСУ поставить президент. А він свою позицію вже висловив.

Нагадаємо, 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила рейтинг переможців на посади суддів Верховного Суду. Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися у ньому майже 1,5 тисячі бажаючих. До конкурсу допустили 625 осіб.

28 липня завершився конкурс з формування нового Верховного суду України. Президент Петро Порошенко вже поспішив назвати його унікальним в своїй історії і прозорим.

Натомість правозахисники зазначають, що оновлений Верховний суд на 80% складатиметься зі старих суддів інших інстанцій.