Війна крізь призму політики. ВР посилила права командирів та ввела покарання за пияцтво

7 лютого 2015, 21:07
Читать новость на русском

Війна війною, а політика - за розкладом. Рада починає тиждень із посилення із оборони та розширення повноважень Національної гвардії. Командувача Нацгвардії, за законом, призначає і звільняє з посади Президент за поданням Міністра внутрішніх справ.

Повноваження Нацгвардії розширили на охорону танкових, артилерійських військових частин. І дозволили застосувати вогнепальну зброї в разі нападу на громадян.

Нардепи посилили права командирів в особливий період

А для підтримки дисципліни в армії, нардепи узаконили застосування зброї командирами підрозділів задля запобігання серйозним злочинам. Однак - без заподіяння смерті. А от за дисциплінарні порушення, приміром, пияцтво - ввели штраф або гауптвахту на 10 діб. Комбати-депутати запевняють: закон - виважений і необхідний.

Та не обійшлося цього тижня і без гучних політичних законопроектів. Так, голосування за Національне антикорупційне бюро мало не посварило 2 найбільші фракції: пропрезидентську і пропрем`єрську. Депутати ніяк не могли визначитись, кому надати право "призначати грозу всіх корупціонерів". Тому законопроект підтримали тільки у першому читанні. І ще 15 днів шукатимуть компроміс.

Янукович – не Президент

Депутати також позбавили Віктора Януковича звання Президента. За це голосували навіть колишні поплічники утікача - екс-регіонали.

А от тріумфальним для лідера “Батьківщини” - Юлії Тимошенко - стало голосування колег за арешт скандального судді Родіона Кірєєва, який і запроторив її за ґрати. Кірєєву світить до 8 років ув`язнення. І за інформацією слідства, зараз він переховується у Криму.

В принципі, я маю такий характер, що вмію пробачати. Наказати одного суддю, або прокурора, або президента (Януковича) - це не змінити всю сутність негараздів, які є в країні,
— сказала лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Вже наприкінці тижня нардепи торкнулися своєї недоторканості. Направили законопроект, який скасовує суддівський та депутатський імунітет, до Конституційного суду.

Обіцянками зняти недоторканність депутати "годують" українців мало не 20 років. Зараз народні обранці хоч і підтримали ініціативу Петра Порошенка, але зауважують - зайвих повноважень мав би позбутися і сам гарант.