Про це повідомляють у прес-службі Міноборони.
Читайте також: Воєнний стан в Україні: у ще одній області заборонили носити цивільним військову форму
Відомо, що збори проведуть, як у складі бригад (до 15 діб), так і у складі навчальних центрів (до 20 діб). Крім того, всі зборові заходи планують завершити до початку Новорічних свят.
Щодо мобілізації, то у Мінобороні запевнили, що її заходи мобілізації проводитимуть лише у випадку відкритої агресії. Більше того, у такому випадку до Збройних Сил України призиватимуться не лише ті, хто перебувають на зборах, а й усі резервісти та військовозобов’язані, які приписані до комплектування Збройних Сил України.
Також в областях, у яких запроваджено воєнний стан, проведуть масові збори з військовозобов’язаними територіальної оборони тривалістю до 10 діб. Збори проведуть з метою підготовки до захисту своїх областей.
Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України "Про правовий режим воєнного стану", а також указ президента. Аби рішення РНБО вступило в силу, за неї має проголосувати Верховна Рада. Закон про правовий режим воєнного стану передбачає низку положень щодо зміни прав і свобод громадян, однак не обов'язково всі вони будуть введені. Вичерпний перелік прав і свобод людини як громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені, та термін їх обмеження, має міститися в Указі Президента.