Як правоохоронці знущалися на затриманими на акції протесту у Москві: заява правозахисників

28 березня 2017, 12:59
Читать новость на русском

Затриманих на акціях проти корупції у Москві правоохоронці катували та жорстоко з ними поводилися.

Про це йдеться у заяві спільноти Gulagu.net, яку активісти направили до прокурора Москви.

Зазначається, що один із активістів, а також перший заступник очільника Громадської спостережної комісії Єва Меркачьова перевірили умови утримання затриманих під час мітингів у Москві та виявили низку порушень.

За словами правозахисників, усіх полонених помістили в заздалегідь переповнені камери.

Крім того, до них фактично застосовувалися тортури шляхом позбавлення сну, харчування, питної води – зокрема, жодному із затриманих станом на 22:00 27 березня не дали вечерю (факт катування шляхом позбавлення їжі, катування голодом).

Мітингувальників запхали в 2 камери: в одну – 4 людини на 2 спальні місця, в іншу – 6 осіб на 2 спальні місця. До останніх помістили громадянина Азербайджану, якого затримали не на мітингу. Обидві камери є переповненими більш ніж у 2 рази! Також в камерах не працювала належним чином вентиляція, тому є ризик передачі захворювань повітряно-крапельним шляхом,
– наголосили активісти, що здійснювали перевірку.

Також наголошується, затримані жалілися на те, що правоохоронці довго не оформлювали протокол, відтак їм довелося простояти на холоді перед відділком поліції протягом 3 годин.

"Матраци було видано лише увечері 27 березня, тобто більше доби затримані були змушені по черзі спати на дерев'яних настилах-ліжках. Постільна білизна та рушники їм не видавалися. Співробітники МВС не повідомили родичів затриманих щодо їхнього місцеперебування", – додали правозахисники.

Відтак, у спільноті Gulagu.net вимагають провести службову перевірку, чи не було зловживань і перевищення службових повноважень з боку правоохоронців, а також просять вжити відповідні заходи.

Читайте також: Медведєв зізнався, що робив під час антикорупційних мітингів у Росії

Нагадаємо, 26 березня у різних регіонах Росії люди вийшли на антикорупційні мітинги, до чого їх підштовхнуло опубліковане російським опозиціонером Олексієм Навальним розслідування про статки прем’єра РФ Дмитра Медведєва.

За даними опозиційного політика, кількість затриманих мітингувальників перевищила 1 тисячу осіб, а мітинги відбулись у 82 містах.

У результаті, зокрема, було затримано самого Навального, оглядача радіо "Ехо Москви" Олександра Плющева під час прямого ефіру та британського журналіста Алека Луна.