Якою ціною Лі Куан Ю перетворив Сінгапур із бідної країни в одну з найзаможніших

29 грудня 2017, 11:58
Читать новость на русском

Затиснутий між двома ісламськими і набагато більшими Індонезією та Малайзією, переважно буддійський Сінгапур зумів побудувати і відстояти свою дорогу. Те, що сінгапурці потрапили на вершину списку найпрогресивніших і найзручніших для бізнесу країн планети, – багато в чому заслуга Лі Куана Ю.

Сінгапур – унікальна країна. Розкинута на 60-ти клаптиках суші, невелика острівна держава ще до середини 50-х років минулого століття не мала фактично нічого свого. Експортувала питну воду і будівельний пісок.

"З майже безлюдного острова, нікому не потрібного, він перетворився у важливий центр світової торгівлі. Якщо ми не будемо все це пильнувати, то він може знову перетворитися на бідний острів", – сказав прем'єр-міністр Республіки Сінгапур 1959-1990 років Лі Куан Ю.

Читайте також: Душогуб і гордість нації: чим Франко відрізнявся від Гітлера та Сталіна

Куан Ю сім разів вигравав вибори і до кінця життя мав вплив на політику країни. Завдяки його затятості Сінгапур здивував світ динамікою розвитку своєї економіки. У цій країні комфортно вести бізнес, тому найбільші фінансові корпорації мають тут свої офіси і представництва. Через це місто-країну почали називати Столицею Південно-Східної Азії. Разом із Південною Кореєю, Тайванем і Гонконгом Сінгапур творить четвірку "Азійських Тигрів".

Сінгапур сьогодні

Економічне диво, яким був прорив Сінгапуру з "третього світу" у "перший", насправді не було дивом, а результатом чітко прорахованої задачі. Влада брала на себе тотальний контроль за політичними і господарськими рішеннями. Сінгапур має бути привабливим. І, як прискіпливий опікун, Куан Ю прописував правила поведінки до найменших дрібниць.

Яку ціну заплатив Сінгапур за "осучаснення" та заможність – дивіться у програмі.