Американський експерт вказав, без чого "Джавеліни" на фронті не принесуть користі Україні

1 травня 2018, 02:29
Читать новость на русском

Попри те, що українська армія отримає протитанкові ракетні комплекси "Джавелін", вони допоможуть лише стримати російські танки. Але радикально посилити ЗСУ для війни на Донбасі можуть лише реформи.

Таку думку висловив екс-посадовець Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер, передає "Голос Америки".

Читайте також: Полторак офіційно озвучив дату, коли українські війська отримають "Джавеліни"

Карпентер наголосив, що було би помилкою вважати, що "Джавеліни" кардинально міняють ситуацію на лінії фронту.

"Вони є корисним видом озброєння, яке матиме обмежений стримуючий ефект, але не змінить фундаментально можливості української армії. Значно важливішою є структура командування збройних сил, яка відчайдушно потребує реформування у відповідності до стандартів НАТО, а також рівень підготовки та боєготовності українських військ - обидві ці складові також потребують негайної уваги. Нарешті, важливо пам'ятати, що Україна платить за ці ракети. У довготерміновій перспективі буде значно краще, якщо Україна реформує свою оборонну промисловість (тобто зробить її більш прозорою та менш вразливою до корупції), щоб бути здатною самостійно виробляти протитанкову зброю", – відзначив Карпентер.

Нагадаємо, 30 квітня стало відомо, що США направили до України партію ПТРК "Джавелін" (Javelin). Згодом цю інформацію підтвердив і Президент України Петро Порошенко.

Що таке "Джавелін"? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.