Відповідний допис з’явився на його сторінці у Facebook.

Читайте також: Муженко оприлюднив політичний момент надання "Джавелінів" Україні

"Вітаю жвавий інтерес – і в Україні, і за її межами – до постачання нам комплексів "Джавелін". Можу лише підтвердити, що так, довгоочікувана зброя прибула до українського війська. І значно зміцнила потужний стримуючий ефект нашої боєздатності та євроатлантичної безпеки. Продовжуємо працювати над зміцненням нашого оборонного потенціалу з метою відсічі російській агресії", – зауважив гарант.

Крім того, український президент подякував своєму американському колезі Дональду Трампу "за справедливе рішення щодо підтримку України, а також захисту свободи та демократії".

"Вашингтон не лише виконав нашу спільну домовленість – він продемонстрував лідерство і важливий приклад. Розраховую на твердість позиції і всіх партнерів України, передусім країн Великої сімки: ціна за тривалу агресію проти України для Кремля має і надалі зростати!", – додав Порошенко.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2017 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок "Джавелін" (37 пускових установок і 210 ракет) на суму 47 мільйонів доларів. Хоча раніше посол США в Україні Марі Йовановіч запевнила, що зброя дістанеться Україні абсолютно безкоштовно. 30 квітня 2018 року у Держдепі США заявили, що "Джавеліни" вже відправили до України.

Що таке "Джавелін"? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті та швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.