Про це він розповів у коментарі "Радіо Свобода".

Читайте також: Муженко потішив новиною про потужне посилення української армії

"Це досить потужний політичний сигнал для інших країн і досить потужний політичний сигнал для українського суспільства, що ми – не одні, що нам допомагають країни, перш за все США, переозброїти нашу армію, піднімати її бойові спроможності. А для інших країн – це можливість теж надавати відповідну матеріальну допомогу, в тому числі надати нам можливість закупівлі відповідного сучасного озброєння, оснащення, обладнання і в інших країнах світу", – підкреслив військовий.

За його словами, на жаль, станом на 2017 рік в України ця можливість була дуже та дуже обмеженою, відтак завдяки такій допомозі з боку США її спроможності й можливості лише розширяться.

Умовами договору передбачено низку вимог, які стосуються отримання цих комплексів, можливості щодо їхнього зберігання, щодо підготовки наших військовослужбовців і також застосування. Щодо використання американських комплексів в ЗСУ: ті комплекси, які надходять на озброєння, будуть застосовуватися за рішенням військового керівництва, військових керівників, керівників тих підрозділів, які буде оснащено цими комплексами. Робота така вже триває,
– зауважив Муженко.

Крім того, начальник Генштабу додав, що українські військові провели не лише низку консультативних зустрічей – уже побували й попрацювали групи американських експертів, було визначено й місця зберігання, оглянуто ці місця зберігання.

"Особливих проблем у цьому напрямку в нас немає. Так що, думаю, в разі широкого застосування бронетехніки, взагалі важкої техніки, ми можемо достатньо ефективно й оперативно реагувати на цю загрозу, тобто щодо знищення відповідного озброєння та техніки противника", – переконує він.

Читайте також: Муженко заявив про підготовку ЗСУ до прийняття на озброєння Javelin

Також генерал армії зазначив, що командування ЗСУ брало безпосередню участь та було основним розробником постанови Кабміну щодо правил застосування військовими зброї.

"Це дійсно вводить застосування зброї як окремим військовослужбовцем, так і підрозділами, частинами, з’єднаннями в правове поле. Там не повинно бути ніяких проблем. Це питання правового захисту військовослужбовців, і це дасть їм можливість захищати як себе, цивільне населення, так і свою країну загалом", – констатував Муженко.