Що зі світлом в Україні сьогодні, де ще є відключення внаслідок обстрілів, бойових дій і не тільки, пише 24 Канал.

Важливо Як підготуватися до блекауту: лайфхаки з виживання без світла в будинку

В Укренерго станом на 09:30 повідомили, що споживання на 10% перевищує вчорашній рівень у цей же час. Водночас протягом усієї доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії.

Енергетики пояснили, що через пошкодження, заподіяні ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів. Тому українців закликали споживати струм економно.

"Сьогодні, 24 квітня, Диспетчерський центр "Укренерго" змушений третій день поспіль залучати аварійну допомогу протягом майже доби з енергосистем європейських країн. Просимо всіх споживачів ощадливо споживати електроенергію", – заявили у компанії.

Упродовж доби діють обмеження споживання на Харківщині. На ранок знеструмлено близько 207 тисяч побутових споживачів. Також цілодобово обмежено споживання для промисловості на Криворіжжі.

Внаслідок ранкової ракетної атаки по Одесі 24 квітня пошкоджено повітряні лінії електропередач, частина жителів міста залишилась без світла.

"Сьогодні вранці Одеса зазнала чергової ворожої атаки, внаслідок якої було пошкоджено повітряні лінії. Тимчасово без світла залишилась частина осель в Хаджибейському районі міста", – повідомили у ДТЕК.

Під час вибухів у частини жителів міста були перебої зі світлом, у деяких його вимкнули.

У міністерстві енергетики також додали, що через обстріл були відключені повітряні лінії та підстанції, є знеструмлені споживачі.

Наразі працівники ДТЕК працюють над тим, щоб повернути світло в усі домівки до кінця дня.

У Святошинському районі Києва зранку 24 квітня частина будинків тимчасово залишилися без електроенергії, повідомили у ДТЕК. Зазначають, що енергетики ліквідовують наслідки аварії.

"В ці хвилини переключаємо домівки за резервними джерелами живлення", – ідеться у повідомленні.

Також без електрики залишилась частина Бучанського району Київщини, додали у ДТЕК. За попередніми прогнозами, світло мають повернути в оселі впродовж найближчих двох годин.

У Харкові та області оновили графіки відключень електроенергії. З 21 квітня гарантованих відключень менше не стало – світло, як і раніше, вимикатимуть як мінімум на 3 години на добу. У кожного споживача буде по чотири режими подачі електрики на добу:

  • червоний – електроенергія відключена;
  • жовтий – оперативні перемикання;
  • зелений – відключення відсутні;
  • перекреслений жовтий – можливі відключення через пікове споживання або оперативне перемикання.

Через негоду у Хмельницькій області знеструмлено 3466 абонентів у 23 населені пункти, повідомили у Міненерго.

У Дніпропетровській області через бойові дії було відключено 2197 абонентів, продовжуються відновлювальні роботи. У Донецькій області залишаються без напруги 45,3 тисячі абонентів у 89 населених пунктах.

На Запоріжжі відновили енергопостачання для 201 абонента. Та через нові обстріли знеструмлено 465 точок обліку. Без напруги залишаються 4195 абонентів.

З технічних причин відключено 5899 абонентів у 5 населених пунктах на Київщині. Внаслідок бойових дій знеструмлено 57 побутових споживачів на Миколаївщині.

Внаслідок російських обстрілів у Сумській області відключено 567 абонентів у 3 населених пунктах. Загалом залишаються відключеними 7232 пунктів обліку у 81 населеному пункті.

Також через бойові дії залишається відключеним 1281 абонент у 24 населених пунктах Чернігівщини.

У Херсоні залишаються знеструмленими 2840 пунктів обліку. В області – 25,8 тисячі абонентів у 45 населених пунктах.

Що треба купити на випадок блекауту
Що треба купити на випадок блекауту / Інфографіка 24 Каналу

Що таке стабілізаційні та аварійні відключення світла

Усі відключення світла розділені на 2 типи – аварійні та стабілізаційні:

  • Аварійні відключення можуть бути: екстрені – пов'язані з воєнними діями; ці відключення можуть статися, якщо через обстріл пошкоджено або зруйновано енергооб'єкти; локальні – коли мережі на конкретній обмеженій території виходять із ладу.
  • Стабілізаційні відключення відбуваються для балансування роботи мережі за графіками. Такі відключення ініціює "Укренерго". Це відбувається, коли обсяг генерації стає менший за обсяг споживання. Або інфраструктура настільки пошкоджена, що не може передавати споживачам потрібну потужність. Тому, поки йде ремонт, постачання світла потрібно тимчасово обмежувати.

За стабілізаційних відключень ситуація прогнозованіша, тому є можливість скласти орієнтовний погодинний графік відключень. Коли використовується такий тип знеструмлення, графіки розміщені на сайті оператора системи розподілу.

Як знайти графік відключення електроенергії

Ось список найбільших українських міст і компаній, які їх обслуговують:

Як діяти, коли немає електрики

У Мінреінтеграції оприлюднили низку порад, як діяти в разі відключень електроенергії:

  • насамперед слід відключити електропобутові прилади;
  • використовуючи свічки та сухий спирт, потрібно бути обережними;
  • якщо ви перебуваєте на вулиці, не варто наближатися ближче ніж на 5 – 8 метрів від обірваних або провислих проводів.

Крім того, українців просять зменшити споживання електроенергії ввечері із 17 до 23 години. Слід обмежити використання потужних електроприладів: пральних машин, бойлерів, прасок, електроплит, обігрівачів тощо. Також не варто вмикати одночасно кілька потужних електроприладів.


Як діяти в разі відключень світла / Інфографіка Мінреінтеграції