Бізнес на органах: як збагатився посадовець СБУ, чий підпис доводив людей до інфаркту

1 жовтня 2018, 22:08
Читать новость на русском

Не секрет, що величезна кількість антикорупційних органів побудували на цих органах непоганий бізнес. А собі – непогане життя. Один з працівників цих органів – людина-загадка. Той, хто мав би проводити антикорупційні розслідування. Особливий посадовець, чиї фінанси і майно ховають від українців за сімома замками.

Мова йде про керівника, на момент фільмування програми "Наші гроші", Служби безпеки у Києві та області Сергія Семочка. Раніше він обіймав посаду очільника економічної контррозвідки СБУ. А до анексії працював у Кримському управлінні Служби безпеки України.

Читайте також: Скільки грошей стороння фірма здерла з водіїв-порушників у Києві: шокуючі суми

Сергій Семочко дуже цікавився бюджетною закупівлею ліків. Він воював з медиками, чиновниками, постачальником, який з 2015 року відмовився від офшорних схем і почав возити препарати для діалізу напряму від виробника. Бо ж тоді відпав привід платити відкати СБУ. А от у СБУ – з'явилися питання до закупівель саме цього постачальника. І закупівлі ліків зупинилися.


Сергій Семочко

Півтора місяця люди, життя яких залежало від наявності ліків для діалізу – не могли їх отримати. Хтось вижив, навчений гірким досвідом попередніх затримок з постачаннями. Але не менш ніж 200 – загинули.


Дружина та донька правоохоронця не могли заробити таких космічних статків

"Наші гроші" детально проаналізували фінансовий стан усієї родини Семочка і не знайшли жодного реалістичного варіанту пояснення легального походження статків. Тетяна Лисенко, дружина чиновника, мала ФОП і турфірму. За останні вісім років бізнес приніс їй приблизно десяту частину вартості будинку, який на неї оформили.


Зять Семочка заробляв практично нічого

Дочка, Анастасія Котон, наразі доглядає за дитиною. За останні вісім років заробила на балкон в одному з двох будинків, оформлених на неї. Зять, Володимир Котон, заробив фактично нуль. Старший син Станіслав – трішки більше за нуль. Ну а молодший син – неповнолітній.


Старший син Семочка – заробив за вісім років трохи більше, ніж нічого

Звісно, доходи Семочка і родини засекречені. Але ж є доступ до старих декларацій та декларацій колег Семочка. Та от, наприклад, керівнику СБУ Василю Грицаку з його офіційною зарплатою знадобилося б 120 років, щоб заробити на будинок, у якому, найімовірніше, живе Сергій Семочко.

Детальніше про "чорну касу" СБУ та подвійне громадянство родичів заступника голови зовнішньої розвідки України – дивіться у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".