Чи потрібні дострокові вибори Україні?
Источник:
Facebook Богдан ЯременкоУсі заговорили, що вибори в Кривому Розі — мовляв, це приклад недоцільності дострокових парламентських виборів.
А мені бачиться якось інакше.
Ось Комітет виборців України заявляє, що вибори в Кривому Розі пройшли з порушеннями. Отак буде і з виборами на Донбасі. Усі заявлять, що стандарти не були дотримані, а жити будемо з наявним результатом, і з необхідністю "співпрацювати" з новою місцевою владою.
Що стосується дострокових парламентських виборів.
Вони потрібні. І до того ж одночасні з президентськими. І боятися потрібно не посилення колишніх ригів. Усілякі ахметови, фірташі, льовочкіни, бойки з колесніковими — це відкриті явні опоненти або, іноді, вороги.
Значно гірші і підступніші — вороги приховані. І саме чисткою "патріотичного" і "демократичного" таборів потрібно займатися.
Занадто багато випадкових людей, прилипал, брехунів і корупціонерів, які дискредитують як ідею демократичних правових реформ, так і української державності.
Краще ризикнути і відточувати демократичні процедури та механізми, ніж дати можливість нинішній владі бездарно просра**, розікрасти і продати все те, що завойовано ціною життів українців.
Зрештою, особисто мені значно більше імпонує ідея повалення майданами чи переворотами (а до того все йде) проросійської влади, а не вдаваної проєвропейської, як зараз.
Зміна влади також може стати чи не єдиним шансом для України пригальмувати виконання Мінських домовленостей. Також, загальне переконання, яке, схоже, поділяє і Путін, що нові вибори зміцнять позиції проросійських сил, можуть зупинити його від чергової ескалації на Сході України (щоб забезпечити можливість виборів).
Тому — вперед, до дострокових виборів! Сміття з хати потрібно вигрібати не за розкладом, а коли його назбирується забагато.
Читайте також: Що "світить" Україні після референдуму в Голландії?