Чому Росія пішла на взаємне зняття санкцій з Туреччиною: думка експерта

4 травня 2017, 21:42
Читать новость на русском

Росія та Туреччина зняли взаємні економічні санкції, що були введені у листопаді 2015 року через збиття турками російського літака Су-24. На думку експерта-міжнародника Олександра Сушка, була витримана певна пауза, але тут немає ніякого сюрпризу, оскільки нормалізація відносин між Москвою та Анкарою вже тривала довший час.

Таку думку експерт висловив в коментарі сайту "24".

З самого початку не складалося враження, що конфлікт між Путіним та Ердоганом є надто серйозним. І що він матиме далекосяжні наслідки,
– відзначив він.

Сушко вважає, що таким чином обидва лідери мінімізують для себе зовнішньополітичні ризики, які зумовлені їхньою політикою.

Очевидно, що такі конфлікти не вирішуються швидко, говорить експерт – треба, щоб пройшов певний час, аби вляглися ті пристрасті, які виникли, насамперед в Росії після того, як Туреччина збила їхній військовий літак.

З іншого боку, мати надто тривалий конфлікт з Ердоганом у той час, коли для Росії він виступає зручним партнером, зокрема у протистоянні з Європейським Союзом, було б для Москви нелогічно, підсумував Сушко.

Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін домовився з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом про взаємне часткове зняття економічних санкцій. Однак чинними залишаються санкції щодо постачання томатів на російський ринок та візовий режим для громадян Туреччини.

Читайте також: Ердоган і Путін грають у свою політичну гру, – експерт