Про що говорив Порошенко: "передвиборча" промова президента
Президент України звернувся з щорічним посланням до Верховної Ради України. Це вже четверте звернення Петра Порошенка до народних депутатів. У ньому глава держави традиційно окреслює бачення майбутнього країни на роки вперед. Багато політиків та оглядачів назвали цю промову президента передвиборчою.
Історія президентських промов у Верховній Раді бере свій початок ще у 1995 році. Першим, хто започаткував традицію звернення до парламенту, був Леонід Кучма. Він же зробив найбільше послань до депутатів – одразу 10. Причому у 2001 році першим зробив і позачергове звернення.
Для Петра Порошенка на посаді Президента це вже четвертий спіч перед парламентарями, причому у 2014 році він зробив це позачергово, 27 листопада. Це був якраз черговий пік загострення українсько-російського конфлікту на сході країни. Тоді Президента слухав ще парламент, обраний за часів Віктора Януковича, де більшість складали депутати від "Партії регіонів". Тоді ж стався відомий епізод, коли народна депутатка регіонал Олена Бондаренко почала ображати воїнів українських збройних сил та добровольчих батальйонів, а Порошенко вийшов із себе та накричав на своїх опонентів.
Читайте також: Чи виллється протистояння США і КНДР у глобальний конфлікт
Цього року виступ Петра Порошенка пройшов набагато спокійніше, хоча слова Президента не підтримували парламентарі від опозиційних фракцій. Дві теми, де зала була практично єдиною та аплодувала словам Порошенка, стосувалися української армії та єдиної помісної церкви.
Найбільше у посланні зустрічаються такі слова: ЄС - 12 разів, Україна – 11 разів, Росія – 9 разів, США – 6 разів. Крім того, найбільш часто звучали слова “реформи” – 25 разів та “корупція” – 23 рази.
Опозиція багато критикувала Порошенка за ситуацію зі станом з боротьби з корупцією. Отже, у відповідь на це він несподівано підтримав ідею створення спеціального антикорупційного судового органу та закликав парламент скасувати електронне декларування для громадських активістів. Він також заявив, що не буде захищати представників партії у разі корупційних дій. Цитую: "Ні у кого зі своєї команди, у разі обґрунтованих претензій правоохоронців, адвокатом працювати не збираюся! І таким взагалі не місце в моїй команді".
Президент назвав також шість ключових викликів для безпеки країни. Серед них виборча кампанія, яка невдовзі розпочнеться, спротив реформам з боку бюрократії та олігархії, політичний популізм, анархія та отаманщина, інформаційна війна, поширення паніки та зневіри, диверсії та тероризм, нарешті військова загроза з боку Росії та підготовка до наступальної війни континентального масштабу.
Читайте також: Вибори на носі: чому окупанти напали на церкву Київського патріархату у Криму
Президент також схвально оцінив підсумки діяльності уряду Володимира Гройсмана, давши прогноз зростання економіки до 4% до 2020 року. Окремих компліментів відзначився попередній керівник уряду Арсеній Яценюк, який, за словами Порошенка, по суті врятував економіку країни у складний 2014 рік.
Що до старту виборчої кампанії, багато разів Петро Порошенко згадував її початок та критикував своїх опонентів, щоправда, не згадуючи їхні прізвища. З урахуванням програмних заяв у промові побачити у цьому натяк на старт перегонів можна. Тепер слово за опонентами влади, чи приймуть вони цей виклик.