Лише 1,5 мільйона ВПО в Україні отримують виплати від держави
В Україні офіційно нараховується 4,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб, але виплати отримують лише 1,5 мільйона з них. Про це повідомила віцепрем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Скільки ВПО зареєстровано в Україні
Також Верещук повідомила, що останнім часом кількість евакуйованих із небезпечних районів України несуттєва, передає 24 Канал.
Читайте також Які освітні та рекреаційні пільги мають діти ВПО
Наразі офіційно зареєстровано 4,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Це число зменшилося порівняно з попередніми 4,9 мільйона, оскільки минулого року були внесені певні зміни.
Наразі внутрішньо переміщених осіб 4,6 мільйона офіційно. Ця цифра означає, що їхня кількість зменшилася, бо загалом було 4,9 мільйона. Це пояснюється тим, що були введені певні зміни, зокрема минулого року. Люди, які виїхали за кордон, втратили такий статус. Люди, які повернулися до своїх домівок, теж втратили такий статус.
Люди, які виїхали за кордон або повернулися до своїх домівок, втратили цей статус. Наприклад, у травні з Сумщини евакуювалися 3,5 тисячі осіб, а з Харківщини – 6,5 тисячі людей.
Зауважте! Це ті, хто отримав довідку ВПО вперше. Водночас є й ті, хто отримав її вдруге, оскільки вже був на обліку. Віцепрем'єрка наголосила, що кількість осіб, які сьогодні отримають виплати як ВПО, становить 1,5 мільйона.Кому з ВПО припинять виплати
Деяких внутрішньо переміщених осіб (ВПО) можуть позбавити виплат вже через два місяці. Це стосуватиметься тих, кому виплати були продовжені на ще один шестимісячний період.
У певних випадках, наприклад у разі онлайн-навчання дітей, один із працездатних членів родини може залишатися без роботи. Для інших безробітних, але працездатних членів сім'ї передбачено пільговий період для отримання підтримки в пошуку роботи.
Довідково! Згідно з постановою Кабінету Міністрів, допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які мають на неї право і звернулися за продовженням виплат з особисто поданою заявою у лютому – квітні 2024 року, призначається та виплачується з 1 березня 2024 року. Отже, якщо станом на 1 травня особа не вжила заходів для свого працевлаштування, допомога їй припиняється незалежно від того, чи вона подавала таку заяву в березні чи у квітні.Для осіб, які звертаються за продовженням виплат у травні або червні, ситуація простіша. Такі люди матимуть реальні два місяці для працевлаштування або реєстрації в центрі зайнятості. Два місяці відлічуватимуться з 1 травня або з 1 червня.