Відмовитися від імпорту газу допоможуть податкові стимули і інвестиційні гарантії, – Галасюк

14 листопада 2017, 15:58
Читать новость на русском

Позбутися від енергетичної залежності та розвинути промисловість України зможе, стимулюючи власний газовидобуток, продовжуючи практику впровадження енергосервісних контрактів, об'єднавши українську енергосистему з європейською.

Такої думки дійшли учасники парламентського круглого столу "Україна: інструменти енергонезалежності та розвиток промисловості", пише Uaprom.

"Зараз через законопроект №7234 ми вибиваємо на енергомодернізації мінімум 10% від суми субсидій. Це збільшить фінансування "теплих кредитів" та Фонду енергоефективності в 7 разів у порівнянні з бюджетними пропозиціями уряду. При такій формулі в наступному році на енергомодернізації треба спрямувати понад 5 млрд грн", повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

При цьому він додав, що відмовитися від імпорту природного газу з 2021 року допоможуть не тільки стратегії і плани, а потужні податкові стимули і інвестиційні гарантії. Енергетичну безпеку і технологічну незалежність від Росії також забезпечить інтеграція української енергосистеми з європейською (ENTSO-E) це дасть зростання експорту електроенергії в рази і відчутне здешевлення ресурсу для українських промисловців за рахунок конкуренції постачальників.

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон в свою чергу нагадав, що природний газ в найближчі 10 років буде залишатися найбільшим стратегічним ресурсом як в Європі, так і в Україні, яка за обсягами розвіданих запасів знаходиться на третьому місці після Норвегії та Нідерландів.

Директор з комунікацій та міжнародного співробітництва в НЕК "Укренерго" Михайло Бно-Айріян додав, що без інтеграції з європейською енергетичною системою, нова модель енергоринку, швидше за все, не запрацює.

"У нас існує величезний ризик змови на внутрішньому ринку і це, безперечно, призведе до зростання цін на електричну енергію. Ми очікуємо, що її вартість після впровадження нової моделі зросте на 30%. Для промисловості, яка в минулому році використовувала 41 млрд кВт год, витративши 70 млрд грн, це буде як мінімум на 20 млрд грн більше витрачених коштів. Єдиний запобіжник цього інтеграція в ЄС. Торгівля зросте в 5 разів до 20 млрд кВт ч (1,5 млрд євро), це відкриє новий рівень трейдингу і зробить енергетику більш привабливою для інвестицій", сказав він.