"Ми разом": Як протидіяти терактам?

19 листопада 2014, 01:23
Читать новость на русском

Журналісти програми "Ми разом" з'ясовували, які терористичні загрози є в Україні, чи лишились в країні безпечні території і як СБУ бореться з терористами.

З того часу, як Росія заслала своїх громадян розвішувати трикролори у містах сходу та півдня України, спокою в українців немає. Загроза терактів зростає не лише у зоні АТО, а й в тилу. За останній місяць диверсанти відчутно активізувалися.

2 листопада на блокпосту неподалік Маріуполя, під час перевірки військовими машини, автомобіль вибухнув. Рядовий Микола Руснак та майор Генадій Хитрик загинули на місці. Машину, начинену тротилом, терористи привели в дію за допомогою дистанційного пристрою.

У Львові СБУ затримала групу, яка готувала серію терактів. Зловмисники планували підірвати за допомогою саморобного вибухового пристрою об'єкт транспортної інфраструктури Львова.

У Харкові 9 листопада вибух прогремів у відомому своїм патріотизмом пабі "Стіна". За словами очевидців, вибуховий пристрій знаходився під барною стійкою. В СБУ встановили, диверсанти, що влаштували цей теракт, фінансувалися спецслужбами РФ. 17 листопада їх затримали.

Крім того, за інформацією спецслужб в Криму створюється 8 таборів для підготовки терористів, а ті табори, які були в Росії, планують перенести на підконтрольні терористам території у Донецькій і Луганській областях.

Диверсанти суттєво активізувалися і розширилася географія їх діяльності. Ми кожного дня стикаємось з роботою російських спецслужб, які використовують, як найманців, терористів з так званих "ДНР" та "ЛНР". У нас є 100% докази, що діяльністю терористів керують з Москви. Зараз терористи озброюються і створюють підготовчі табори на тій території України, яка тимчасово підконтрольна бойовикам, – розповідає радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Харків щотижня здригається від анонімних дзвінків про замінування.

Основна мета теракту створити ситуацію паніки і страху, тому те, з чим має справу Харків сьогодні це тероризм, – впевнений кандидат психологічних наук Максим Житко.

До 9 листопада замінування були лише погрозами, а в той день бомба вибухнула у пабі "Стіна".

Лубківський розповідає, що кожного дня СБУ ліквідовує по 1-2 диверсійні групи в середньому.

В місцях найбільшого скупчення людей необхідно розміщувати інформацію, куди звертатись людям у разі, якщо вони побачили підозрілих осіб. Ближчим часом ми спільно з правоохоронцями і міліцією розмістимо таку інформацію. Підозрілими є: людина з великими клунками, людина, яка метушиться, людина, яка приховує своє обличчя, – каже радник голови СБУ.

Він також зазначив, що шлях до визволення територій, які захоплені терористами, буде не простий і тривалий в часі. І українцям треба бути готовими до цього.