Громада Коцюбинського виграє від "переїзду" до селища київської в'язниці, – Мін'юст

6 грудня 2016, 07:22
Читать новость на русском

"Переїзд" славнозвісного Лук'янівського СІЗО з Києва до селища Коцюбинського поблизу столиці дозволить, зокрема, розв'язати транспортну проблему населеного пункту, адже міністерство клопотатиме перед КМДА щодо запуску до Коцюбинського маршрутів комунального транспорту.

Мешканці селища міського типу Коцюбинське, яке знаходиться під Києвом, не в захваті від перспективи перенесення в їхній населений пункт приміщень Лук'янівського СІЗО, говориться у матеріалі Наталії Лебідь "В'язниця-мандрівниця. Лук'янівське СІЗО "виїздить" із Києва".

Авторка наводить позицію журналістки Ірини Федорів, котра скаржиться на те, що з громадою селища представники влади навіть не зустрілися для обговорення цього проекту.

Коцюбинське, де живуть 15 тисяч громадян України, ніхто не спитав. Скоро у нас буде десь 25 тисяч мешканців, коли добудують житловий комплекс "Атлант". (…) Громада вже обурюється тим, що СІЗО в лісі – це не найкращий варіант. Припускають, що може зрости злочинність. Хтось каже, що будуть робочі місця, й у нас буде своєрідний контингент "туристів", який буде в селищі купувати передачі,
– зазначає в блозі на "Українській правді" Ірина Федорів.

Тим часом заступник міністра юстиції Денис Чернишов в інтерв'ю "Українським новинам" переконує у тому, що "у нас йде досить таки конструктивний діалог з головою Коцюбинської сільради. Ми показуємо, як в усьому світі реалізація таких проектів призводить до розвитку інфраструктури, адже спорудження нового СІЗО призведе до модернізації комунікацій, а також до оновлення потужностей. Це та стаття витрат, яку Коцюбинське самостійно не змогло б собі дозволити".

Торкається Чернишов і транспортного питання, обіцяючи не додаткові корки, а навпаки – проведення до селища комунального транспорту, про що, за його словами, вже скеровано звернення до КМДА.

Насправді, для Коцюбинського це буде дуже якісний проект, який призведе до розвитку селища. Мені ж кажуть, що це призведе до зростання злочинності, але я не бачу зв'язку. Якщо злочинець тікає з місць позбавлення волі, то намагається втекти максимально далеко,
– говорить він.

Але мешканці Коцюбинського мають свій власний набір контрдоводів, які, зокрема, полягають у тому, що наявність таких сусідів, як ув’язнені СІЗО, докорінно змінить стиль життя цілої громади, йдеться у статті.

Читайте також: Мін'юст не вбачає у приміщеннях Лук'янівського СІЗО історичної цінності