Київські волонтери зареєстрували важливий проект в КМДА

18 жовтня 2017, 21:36
Читать новость на русском

Кошти міста, долю яких визначають самі городяни, так званий громадський бюджет дозволяє профінансувати проекти, запропоновані місцевими жителями. У столиці така ініціатива працює другий рік. З 50 торішніх проектів реалізовані майже всі. Тож цьогоріч на громадські ініціативи виділили вдвічі більше – 100 мільйонів гривен. Їх розподілять серед проектів, які наберуть найбільшу кількість голосів киян.

Проект № 630 в КМДА передбачає ремонт гематологічного відділення Київської міської лікарні.

"Що стосується цього проекту, то це логічне продовження після 3 років і важкої роботи. Багато зроблено, але цей ремонт зробити власними силами неможливо", – розповіла волонтер, співавтор громадської ініціативи Олена Єрмоленко.

Читайте також: Які медичні послуги будуть безкоштовними після реформи: список

Гематологічне відділення Київської міської лікарні № 9 – найбільше у столиці та єдине, де онкохворі кияни можуть отримати стаціонарне лікування. Попри це, ремонт тут востаннє робили більше ніж півстоліття тому. Тож застарілі стіни і стеля часто-густо покриваються грибком та пліснявою, а це смертельно небезпечно для пацієнтів відділення.

Людину лікують хіміопрепаратами, вбиваються клітини, вони перестають ділитися. У пацієнта настає імуноспресія, він перестає боротися з хворобою і будь-який протяг, вірус чи навіть герпес можуть вбити,
– додала Олена Єрмоленко.

Щоб розпочати масштабний ремонт коридору, хворих треба тимчасово переселити в інші приміщення. Це неможливо без дозволу адміністрації лікарні, але вона не має для цього фінансових підстав: грошей з міського бюджету на це не передбачено. А от поборотися за так званий громадський бюджет столиці можна.

Однак проголосувати в один клік не вийде. Утім вся процедура займе не більше 5 хвилин. Можлива вона тільки за умови, що в українця є картка киянина, або ж рахунок у "ПриватБанку" чи "Ощадбанку". Для початку необхідно зареєструватися на сайті громадський проект. Потім – обрати ту ініціативу, яка більше до вподоби. 40 великих і 20 малих проектів, які наберуть найбільшу кількість голосів, отримують гроші із громадського бюджету. Цьогоріч на всіх переможців виділили 100 мільйонів гривень.

Читайте також: Як зміниться система охорони здоров'я: пояснення Супрун

Якщо ж гроші з громадського бюджету лікарня таки отримає – з'явиться, нехай і невеликий, але шанс, що відділення для онкохворих, профінансують додатково із міського бюджету. А поки голосування триває, щоб підтримати той чи інший проект, кияни мають ще 2 тижні.