Підсумки тижня: В Україні - пік весняного водопілля
В Україні - пік весняного водопілля, 9 областей частково у воді. Найгірше - мешканцям Чернігівщини. Десна тут підтопила цілі села. Місцеві тепер знають, як воно - пересуватися човнами.
Човни замість автомобілів
На подвір`ї - води по коліна. Жителі лише розводять руками. Залиті дороги між селами та райцентрами. Підмочило і столицю.
Там, де раніше була дорога - зараз велика вода, а від пляжу залишились лише ознаки місця відпочинку. Столичний гідропарк добряче підтопило. У воді стоять дерева, плавають сміттєві баки і кабінки для перевдягання.
Води набігло за лічені дні. Від пляжу залишилась лише пляма піску. Охоронець Володимир каже: тут запланували берег плитами обкладати. Та через потоп роботи припинили.
На 1100 метрів мали плити ставити вздовж цього каналу по пляжу. От за цими розмірами і скоротилося - повністю пляж Венеція, це Венеція пляж називається, його немає, бачите, затопило. А сміття, бачите, як вивозити, не встигли забрати, а зараз всім байдуже, воно все піде куди - в море піде, - каже охоронець на пляжі Володимир Ворнік.
Столичний Парк дружби народів складно назвати парком. Футбольне поле більше схоже на басейн. Ресторани на воді стали такими в буквальному сенсі. Максим учить людей плавати на байдарках. Через високу воду - базу довелось перенести в єдине сухе місце. А парк - практично не працює.
Вимушені, ходимо по воді, нема іншого виходу, тобто все в парку, що працювало, нічого не працює, тільки от байдарки і катамарани зазвичай працювали - пінбол був, от футбольне поле - ви бачите, яке воно зараз, квадроцикли, велосипеди, батути, канатна дорога, палаток дуже багато було - відпочивали люди. А зараз - все залито повністю, багато прийшло води - близько метрів трьох, - каже інструктор з плавання на байдарках Максим Турчак.
Вода вийшла з берегів просто на дорогу, що веде до Труханового острова. Сам пляж став на декілька метрів коротший. Така ж ситуація і на Оболонській набережній столиці. На травневі свята люди прийшли відпочити, а виявилось - нема де. У воду заходити бояться.
Прогнози синоптиків і спростування політиків
Рівень води у Дніпрі піднявся до 6,5 метрів. Ще трохи, і досягне критичної межі - кажуть екологи.
У 79-му році рівень води був у Києві на 2 метри вищий. 600 сантиметрів, як от у цьому році, буває раз на 5-6 років. У цьому році не вистачає 70 сантиметрів до початку підтоплення русанівських садів, тобто там від 7-ми метрів починається, а від 7-ми метрів вже починається підтоплення , якщо вище підіймається вода, вже починається до центральної частини гідропарку, зони метро і так далі, - каже еколог Олександр Соколенко.
Утім, води буде ще більше - попереджають синоптики. Чиновники натомість, як завжди, заспокоюють.
“Максимальні рівні води на Десні, яка вже впадатиме в Канівське водосховище, будуть спостерігатися з 15-20-го травня. Внаслідок цього будуть певні проблеми , але проблеми, пов’язані із затопленням заплавних територій і деяких сільськогосподарських угідь, деяких присадибних ділянок в ряді сіл київської області”, - каже директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.
Тенденція - десь вдень до 20 см мінус, тому немає питань, головне, що житлові масиви, де проживають люди, вони не постраждали, так як ми і планували, всі заходи наші були виконані, і тому ми можемо сказати, що все-таки паводок для нас пройшов, - каже голова КМДА Олександр Попов.
До небезпечного рівня підніметься вода також у річках Рівненської та Волинської областей, прогнозують синоптики.