Як журналістські розслідування впливають на долі чиновників
Новина про оголошення прокуратурою підозри заступнику ірпінського міського голови Дмитру Христюку вразила журналістів. Слідство встановило, що він разом з мером Володимиром Карплюком та іншими встановленими слідством особами, вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини з метою розкрадання бюджетних коштів і земель на території міста Ірпеня.
А збитки державі оцінюють в десятки мільйонів гривень збитків. Згаданий Христюк, хоч і не був головним фігурантом, але наші агенти вийшли на його слід, розплутуючи сумнівні земельні схеми в самому Ірпені. З’ясувалась доволі пікантна деталь.
Цей молодий чиновник, ще бувши заступником Київської обладміністрації виступав ініціатором перевірок земельних махінацій в Ірпені. Перевірка виявила купу порушень – будівництво велося на незаконно відведених землях.
Читайте также: Повертаючись у совок, або з яким ентузіазмом українці покривають та культивують корупцію
Але ж раптом Дмитро Христюк змінив посаду і став вже заступником самого ірпінського мера Володимира Карплюка. А от як він реагував на питання наших журналістів про причини зміни посади
– Скажіть, будь ласка, чому ви змінили посаду заступника голови Київської адміністрації?
– Тому що, це мої особисті справи і я дуже радію, що приїхав і працюю на громаду Ірпеня.
– Після того як ви очолювали комісію?
– До побачення.
Ну, якщо перед журналістами можна так зухвало закривати двері, то от до суду напередодні Христюк прийшов вже куди поблажливим. Підозри прокурорів, що молодий посадовець у зв’язці зі своїм шефом Карплюком дери банили міський бюджет, він категорично відкидає.
От, приміром один з епізодів. Христюк ставив свої підписи під договорами із ФОПом, який належить померлій людині. І саме він за документами проводив комплексну реконструкцію вулиць Ірпеня у 2016 році. Як вже клюнув смажений півень, а в мерії почалися обшуки, ірпінські чиновники швидко взялися договори розривати.
Читайте также: За що держслужбовці отримують кількамільйонні премії
Але ж, нагадаю, це лише один епізод. І ми з нетерпінням чекаємо на продовження цієї саги. Адже про ірпінські схеми журналістами зроблений не один матеріал, утім дотепер тамтешнім чиновникам віртуозно вдалося уникати відповідальності.
А ось ще одна із наших перемог – затримання на хабарі начальника Державної служби охорони Сергія Будника. Його взяли при отриманні 96 тисяч гривень. За даними правоохоронців, Сергій Будник через посередника вимагав, крім офіційних платежів, понад 80 000 гривень щомісяця за надання послуг з фізичної охорони.
Власне, для нашої команди ця подія була передбачуваною, але ми чекали лишень коли ж це станеться. На цього персонажа ми звернули увагу наприкінці 2016 року. Коли сталася трагічна перестрілка у Княжичах, йому, як начальнику відомства, довелося коментувати ситуацію на камери. До того моменту він тихцем сидів на своїй посаді.
І недарма ховався, адже Будник – яскравий представник старої гвардії. Справжній працівник ДАІ. За часів Януковича очолював цілий департамент ДАІ при МВС. Тож, досліджуючи питання як Буднику вдалося зберегти погони, ми щиро цьому дивувалися. Бо не вірили і не віримо дотепер, що колишні працівники ДАІ можуть кардинально змінити свої погляди на життя.
Читайте также: Купа брухту і нічого більше: чому СБУ тільки зараз звернула увагу на знищений росіянами ЗАЛК
Про те, що жив пан Будник явно не зарплату держслужбовця говорять і його статки. Зокрема його елітний будинок під Києвом. Щоправда, з-під варти Будник вже вийшов під заставу у 128 тисяч гривень. Тепер, вочевидь, Будник доводитиме, що невинуватий. Подивимось, чи переконає Феміду.
Тож ми готові й далі чистити " авгієві чиновницькі стайні " і говорити про це в ефірі. Бо ж прагнемо змін у нашій країни.