Політолог пояснив, що потрібно для ефективної декомунізації

22 травня 2016, 23:00
Читать новость на русском

Рішення Верховної Ради для повної декомунізації недостатньо. Потрібен міжнародний суд. Таку думку висловив у коментарі сайту "24" політолог Кость Бондаренко.

Для проведення декомунізації, вважає експерт, потрібне було не рішення Верховної Ради, а треба було провести суд за принципом нюрнберзького.

Тест: Як називалися раніше перейменовані міста?

Якби було доведено вину комуністичної партії в тому обсязі, який їй інкримінується, не в політичному, а саме в юридичному плані, тільки після цього — ініціювати політичний процес щодо комуністичної партії, наслідків діяльності компартії на території України і так далі. Без подібного юридичного акту рішення Верховної Ради є недосконалим, і насправді ВР дещо і перевищила свої повноваження,
— сказав політолог.

За його словами, тепер знайдеться частина людей, які через 5-10 років почнуть переглядати це рішення Верховної Ради, почнуть повторну декомунізацію, або навіть будуть "махлювати на цих моментах".

Я не розумію, чому треба було спішити і відмовлятись від ідеї міжнародного трибуналу, подібного до нюрнбергського, до якого приєднались би і представники країн Східної Європи, і Прибалтики, і Польщі. І це можна було б зробити набагато ефективніше, гостріше і яскравіше,
— відзначив Бондаренко.

На думку політолога, дії по декомунізації — рішення про повалення пам’ятників, перейменування населених пунктів, особливо на сході країни, приведуть до одного ефекту — збільшення кількості прихильників в Опозиційного блоку. Нічого позитивного в електоральному плані владі це не додасть.

Перейменування міст і повалення пам’ятників — це тимчасовий крок для відвертання уваги від економічних проблем. Але ефект його буде теж тимчасовий,
— зауважив Бондаренко.

А що ви думаєте про декомунізацію? Пишіть свою думку у коментарях.

Нагадаємо, в рамках проведення декомунізації Верховна Рада перейменувала 13 міст на окупованих територіях Донбасу та Криму.