Росія підступно використала німецьких політиків у своїх цілях, – український посол про візит депутатів АдН до Криму

8 лютого 2018, 16:31
Читать новость на русском

Депутати із партії "Альтернатива для Німеччини" незаконно потрапили до анексованого Криму через територію Росії. Україна не може терпіти такі порушення свого суверенітету. Цей "візит" – свідчення того, що Кремль підступно використав парламентарів із AfD у своїх цілях.

Про це після зустрічі із представниками партії "Альтернатива для Німеччини" в Дюссельдорфі в інтерв'ю для Westdeutsche Zeitung заявив посол України у ФРН Андрій Мельник.

Читайте також: Німецький ворог України, або Крим – магніт для "радикалів"

"Глава фракції АдН наголосив, що це був приватний візит, проте зовсім приватним він, звичайно, не був. Політики закутувалися у прапор партії і роздавали візитки, вони робили політичні заяви, які ніяк не пов'язані з приватною поїздкою і порушують інтереси та територіальну цілісність України", – прокоментував український дипломат розмову із німецькими політиками.

На думку Мельника, теми незаконної анексії Криму та війни на Донбасі не можна розділяти, адже після чотирьох років дипломатії війна все ще триває, а щодо півострова досі немає навіть формату переговорів. Однак, без сумніву, канцлер Німеччини Ангела Меркель зіграла велику роль у спробах вирішити конфлікт між Росією та Україною, тому наразі важливо, щоб санкції проти РФ не були скасовані. Це може обернутися серйозними наслідками і для ФРН, додав посол.

У цьому ключі висловлювання голови партії "Вільна демократична Німеччина" (FDP) Крістіана Лінднера або президента ФК "Баварія" Улі Генесса, які хочуть "залишити у спокої" кримське питання, щоб почати переговори з Москвою щодо інших тем, – це "ілюзії, які не мають нічого спільного з сумною дійсністю", переконаний Мельник.

Якщо солідарність Заходу в питанні військової агресії Росії проти України зникне, не виключено, що тоді буде повернення до реваншизму і в України з'явиться необхідність у власній ядерній зброї,
– застеріг український дипломат.

Читайте також: У Меркель відреагували на незаконний візит німецьких депутатів до Криму

Нагадаємо, у суботу, 3 лютого, до анексованого Криму прибула делегація парламентаріїв Німеччини. Члени цієї делегації у відповідь на обурення України щодо незаконної роботи на півострові німецьких компаній заявили, що німецький бізнес повинен сам вирішувати, з якими регіонами йому працювати.