Авитаминоз: что это и какие угрозы для здоровья

23 марта 2021, 21:00

Годами мы слышим о авитаминоза. И этот мифологический термин активно раздувается фармацевтическими компаниями, которые производят поливитамины. Далее читайте на украинском.

Розвінчуємо міф про "авітаміноз", спричинений весною, та що потрібно знати про вітаміни, які ви собі призначили.

Читайте також Причина не лише в харчуванні: від чого люди можуть набирати вагу

Що таке "авітаміноз" ?

Це гострий виражений дефіцит вітамінів, який в сучасній Європі, США, Канаді, Австралії практично не зустрічається.

У 2021 році авітаміноз можна спостерігати лише в країнах з низьким рівнем соціально-економічного розвитку. Бангладеш і Танзанія – так. І в цих країнах справді є ознаки і наслідки авітамінозу. Це цинга, куряча сліпота, рахіт, пелагра.

Авітаміноз – це тривала відсутність в організмі будь-якого вітаміну, а гіповітаміноз – нестача вітаміну. Між "відсутністю" і "нестачею" різницю відчуваєте?

Хороша новина: у нас з вами практично немає передумов для появи авітамінозів. Протягом року ми їмо овочі, фрукти, ягоди, зелені листові овочі, зелень, тваринні та рослинні жири і білки, спеції. так, влітку більше, взимку менше. Але це не повна їх відсутність. Навіть якщо ваш раціон погано збалансований (як у більшості тих, хто приходить до мене на консультації), але і при цьому весняного "авітамінозу" можна не боятися.

Не варто скуповувати "полівітаміни". Надлишок вітамінів – гіпервітаміноз – загрожує інтоксикацією.

"Що занадто, то не здрово", – казала моя бабуся.

Вітаміни у нашому суспільстві не сприймаються як лікарські препарати, для яких треба рецепт чи направлення. І ви призначаєте їх собі самі, мовляв: "ну це ж вітамінки! Яка від них шкода? Чим більше – тим же краще!"

Рекомендуємо! Чим замінити м'ясо під час Великого посту: кілька порад

Усі вітаміни повинен призначати спеціаліст при наявності показань. Перш ніж випити або вколоти собі щось, на вашу думку, корисне, добре було б задуматися про те, чи потрібне воно вашому організму.