Богуслав понад Россю. Природа в боротьбі з рагулями
Источник:
Facebook Іван ВербицькийРоків сім-вісім тому почув, що Богуслав, райцентр у 150-ти кілометрах від Києва, претендує на статус міста туристичного значення. В принципі, логіка в тому є, бо звивиста Рось зі скелистими узбережжями виглядає вельми привабливо.
Головною принадою Богуслава є природній басейн з 30-метровою скелею поряд. Або яма», як те місце називають місцеві жителі. Влітку тут завжди багато народу. Любителів поплавати, попірнати і пострибати у воду назбирується по кілька сотень навіть у будній день. На вихідних до "ями" приїжджають туристичні групи.
Втім, років п’ять тому, в роки керівництва державою Віктора Федоровича, якийсь спритник місцевого розливу, користуючись зв’язками з місцевими ригами, поотримував відповідні дозволи і зашурував безпосередньо на скелі архітектурного шедевра – двоповерхову хату. На першому поверсі він зробив магазина совкового зразка, а другий обладнав під житло і тепер здає там номери. Поруч за великим будівельним парканом обладнане щось на кшталт оглядового майданчика. Поряд із парканом два метри завширшки можна подивитися на "яму" згори. Однак справжнє призначення цієї невиличкої території навряд чи туристичне. За столиками місцева еліта п’є півасік.
Місцева "ригальня"
Колись було так. Нині там столики і півко
Той самий ракурс у червні 2012-го і зараз
Зрештою, пересічним місцевим рагулям теж треба віддати належне. Бо ж рагуль – то поняття широке. Воно не залежить ні від походження, ні від соціального статусу. Ті рагулі, які за щось відповідають, луплять неподалік від берега ріки височенні паркани і зрізують десятки дерев. Компанія та іменується "Спецелектромонтажем".
Інший рагуль зводить перед церквою, яка височіла над містом, палаца
Третій підвид рагулів – рибалки. У центрі міста є гарний парк, який не вдається зіпсувати навіть елітному з точки зору місцевих жителів ресторану, а насправді звичайному генделю з завищеними цінами, блювотною кухнею під акомпанемент москальської попси з назвою "Сказка".
Качині родини тут теж зустрічаються, але так вільно як у Ліонському парку з сюжету Миколи Василькова ходити не можуть. Бо ж поїдять :)
Автор тексту та фото: Іван Вербицький
Читайте також: Не лише у Львові: як подолати сміттєву катастрофу в Україні