Майже усі українські сміттєзвалища переповнені.

"Ситуація, яка наразі існує у Львові, повірте, у всіх регіонах України. Полігони в такому стані майже в кожному українському місті," – зауважив гендиректор асоціації "Український екологічний альянс" Олег Костюшко.

Читайте також: Часу дуже мало, – журналіст розповів про техногенну катастрофу через війну на Донбасі

В Україні близько шести тисяч сміттєвих полігонів. Це тільки офіційно. Неофіційно – більше 30. Мільйони тонн побутових відходів займають 7% всієї території держави, що еквівалентно площі Данії та Чорногорії. Практично усі звалища переповнені.

І системно цієї проблеми поки що ніхто вирішувати не взявся.

Якщо б у нас ця галузь була справді дофінансована, тоді б сміття і сортували, і вивозили належним чином. І небезпечні відходи б приймалися у населення. З'явилися б спеціальні компостери, чи ми б збирали органіку і її окремо віддавали,
– підкреслила керівниця ГО "Україна без сміття" Євгенія Аратовська.

За словами Аратовської, для цього потрібні не лише гроші та законодавча база. Треба пояснити українцям: якщо вони хочуть, аби проблему зі сміттям вирішили, платити доведеться більше. Тарифи на вивезення сміття можуть зрости. У Чехії, наприклад, прийом однієї тонни відходів коштує до 80 євро. В сусідній Польщі – 50. Але й звалища там вдалося модернізувати. В Україні ж прийом тонни сміття коштує лише 3 євро.

Читайте також: Фотограф 4 роки не викидав сміття, щоб показати масштаби катастрофи

Директор компанії, що спеціалізується на вивезенні відходів, Любомир Копчик стверджує, що створити сортувальну лінію і переробляти сміття наша країна може.

Що не зможемо переробити, маємо гарно ущільнити і в правильно побудований полігон захоронити. Здати потім цей полігон в такому вигляді, щоб там травичка була у буквальному сенсі. Щоб ходили люди на пікніки і не знали, що тут був полігон,
– вважає Копчик.

Разом з тим, експерт зазначив, що це лише тимчасовий захід. Він допоможе зупинити катастрофу, яка є зараз, і знайти час для системного вирішення проблеми.