Визит Зеленского к Байдену: что подписали в США
Источник:
фейсбук Анны МалярПопробую перевести с дипломатического языка и языка международных договоров на простой и понятный язык суть подписанных в рамках визита Президента Украины в США договоренностей в оборонной сфере. Далее читайте на украинском.
Що підписано?
Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства.
Читайте також США готові допомогти припинити війну: Єрмак уточнив теми розмови Зеленського і Байдена
Сторони:
Міністерство оборони України та Міністерство оборони США.
Хто підписував?
Міністр оборони України Андрій Таран та Міністр оборони США Ллойд Остін в присутності президента України Володимира Зеленського.
Багатьох бентежить термін "рамкова угода" і неюристам здається, що це щось умовне, про наміри, а не про конкретні дії між сторонами, які домовлялись.
Наразі, рамкова угода – це документ спільної оборонної політики. Простими словами – спочатку домовляються та підписують угоду, яка визначає цілі оборонного партнерства та порядок їх досягнення.
Наступний етап – досягнення цілей тими шляхами, про які домовились сторони у рамковій угоді.
Цією угодою ми уповноважені на контракти, спільні операції, навчання, тренування, реформаційні перетворення, створення інституцій і нових спроможностей, застосовуючи власні ресурси та безпекову допомогу США.
Ось на цьому етапі вже з'являться цифри, строки, роботи, об'єкти тощо, але це вже буде не одна угода, а багато – по кожному напряму оборонного партнерства, який був узгоджений рамковою угодою.
До теми Дали грошей і зобов'язань: після візиту у США Зеленський захоче робити реформи
Що ці домовленості означають для України?
Рух вперед українсько-американського співробітництва в оборонній сфері, що посилить обороноздатність України.
Що це за напрями оборонного співробітництва, про які домовились і по яким будуть реалізовуватись подальші спільні дії, заходи, контракти тощо?
підтримка США, включаючи повноцінну програму тренувань та навчань;
проведення реформ у секторі оборони відповідно до принципів і стандартів НАТО;
збільшення прозорості українських оборонних закупівель, впровадження реформ корпоративного управління, розбудова стратегічного партнерства у сфері науки та технологій;
поглиблення співробітництва в Чорноморському регіоні з метою забезпечення свободи судноплавства та ефективній протидії зовнішнім загрозам;
посилення співпраці у сфері кібербезпеки;
більш тісне партнерство між оборонними розвідувальними спільнотами для підтримки військового планування та оборонних операцій.
І з геть очевидного:
розвиток українсько-американського співробітництва у сфері оборони посилюює спроможності України у протидії збройній агресії з боку Росії.