Іловайська трагедія: три речі, які необхідно усвідомити
Що сталося 29 серпня рівно 3 роки тому? Почалася найбільша трагедія за історію незалежності України. З того дня кордон між Росією і Україною намальований кров'ю.
"Це була дика, просто жахлива картина, коли навколо все горить і вибухає, автобуси і вантажівки, паруючи простреленими радіаторами, ледве волочачи на пробитих, іноді чадячих їдким димом колесах, пораненого водія, якого прямо на ходу змінює черговий сміливець, а зовсім поруч за цим кривавим дійством спостерігають з відчуженим поглядом люди похилого віку. Просто сидять на лавці і лузають насіння …У перший наш автобус прилетіла ракета РПГ і той зупинився. Двигун вирвало з м'ясом, на його місці зяяла чорна, розпалена вогнем діра, люди спішно залишали машину, відстрілювалися, намагалися витягати поранених. З'явилися перші загиблі…"
Читайте також: Іловайська трагедія: в Гаазі вирішують, чи відкривати справу проти Росії
Бій під Іловайськом коштував загибелі 366 українців. 429 воїнів отримали поранення. 300 військовослужбовців потрапили в полон. В новітній історії України події серпня 2014 року запишуться, як жахливий кремлівський злочин.
Що треба знати про Іловайську трагедію:
- Внаслідок підступного введення 24 серпня 2014 року російських військ на нашу територію, українські військовослужбовці, добровольці і мобілізовані потрапили в оточення та під вогонь ракетно-артилерійських систем. Іловайськ став точкою відліку чи межею, після якої АТО закінчилось і всім стало зрозуміло: проти України російські війська, які в безкрайніх полях під Іловайськом втратили останні краплі совісті і честі.
- Важливо розуміти, що в умовах гібридної війни проти України ті дні можуть використовуватись ворогом для маніпуляції українською свідомістю з метою досягнення певних цілей. (відволікання уваги населення від якихось важливих подій, дискредитації певних осіб і т.п.) Проте рано чи пізно ворог буде покараним, адже такі злочини не мають строку давності ні в моральному, ні в юридичному плані.
- Іловайська історія для українців – це, з однієї сторони – трагедія, а з іншої сторони – це історія про величезний подвиг дуже багатьох людей. І ми маємо пам'ятати його та вшановувати пам'ять як загиблих, так і тих, кому вдалось вижити.
Немає ціни героїзму та мужності бійців, що боронять нашу землю сьогодні. Співчуття родинам усіх загиблих воїнів…
Читайте також: Не буде жодної окремої угоди з Росією над головами українців, – Волкер