Рівно три роки тому, під час виходу з оточенняв Іловайську, російські окупанти розстріляли українських вояків. Тоді за офіційними даними загинули 366 бійців, 429 отримали поранення.

Читайте також: Військові АТО поскаржились на бездіяльність високопосадовців у справі Іловайського котла

Володимир Гунько – учасник тих трагічних подій. Він був гранатометником у батальйоні "Донбас". Перед наказом про вихід підрозділ займав західну частину міста. Та будь-яке просування наражалось на щільний вогонь.

27 серпня, якщо не помиляюсь, почались розмови, що ми знаходимся в подвійному оточенні росіян і що вони перетнули кордон,
– розповів екс-боєць батальйону "Донбас" Володимир Грунько.

Наймасовіше вторгнення з РФ відбулось в ніч на 24 серпня.

"Воно було для нас неочікуваним. Непрогнозованим. Ми все-таки надіялись на те, що міжнародне гуманітарне право, право війни, недоторканість кордонів будуть тим стримуючим фактором, який зупинить російську агресію", – підкреслив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

Офіційні повідомлення від прикордонників про російські колони техніки у секторі "Д" з'явилися 23 серпня. Але дововідь розцінили як паніку і залишили без уваги.

На момент зімкнення кільця співвідношення сил було критичним: особовий склад – 1 до 18, танки – 1 до 11, бронетехніка – 1 до 16, артилерія – 1 до 15, "Гради" – 1 до 24.

Вбивали росіяни. Але, звичайно, при цьому з'ясувалося, що були фактори, які призвели до цієї трагедії в плані халатності та некомпетентності дій окремих керівників. Звичайно, їхнім діям теж має бути дана оцінка,
– вважає військовий експерт Юрій Бутусов.

Зазначимо, сьогодні в Україні вшановують пам`ять загиблих військових в Іловайській трагедії. На Михайлівській площі зібрались сотні українців, які взяли участь в поминальних заходах.