Скандал с "Новой почтой": 2 важных нюанса
Источник:
фейсбук Татьяны ОстриковойМногие написали о 325 миллионах штрафа "Новой почте". Напишу теперь и я! Но вовсе не о необходимости срочно менять закон о защите прав потребителей и устранении возможностей для злоупотреблений органами Госпродпотребслужбы. Далее читайте на украинском.
Хоча це теж потрібно робити. І "Нова пошта, СУП та інші українські підприємства тепер точно мають мотивацію змінювати законодавство!
Цікаво У Верховній Раді був допущений відвертий ляп
У цій справі "Нової пошти" є 2 важливих нюанси:
- Хоч компанія й оскаржує результати перевірки в адміністративному суді, доблесні харківські "захисники" прав споживачів вже звернулися до Виконавчої служби для стягнення з Нової пошти" 325 мільйонів гривень.
- Після величезного розголосу голова ДПСС Владислава Магалецька почала внутрішню перевірку, тож Держпродспоживслужба направила у Виконавчу службу лист про призупинення виконання рішення харківських місцевих органів Держпродспоживслужби про стягнення коштів.
Читайте Пафосне видовище викрило проблеми Росії
А тепер уявімо, що законопроєкт №5600 ухвалено, і що податкова вже має право після акту перевірки одразу накласти на майно підприємства податкову заставу. Йди собі, судись роками.
Чи знайдеться у податковій керівник, який відкличе явно неправомірну та непропорційну порушенню податкову вимогу? Однозначно – ні!
Тому випадок з "Новою поштою" дуже красномовно свідчить про те, що державним органам у тому стані, в якому вони перебувають в Україні, не можна давати занадто широких прав, оскільки це неминуче призведе до подібного масштабу зловживань.