Почему инвесторы не спешат вкладывать в Украину

9 сентября 2021, 17:14
Читати новину українською

Украина куда открыта для инвестиций в сравнении с Ливией, Палестиной, Филиппинами и РФ, но более закрытая по сравнению с Эстонией, Грузией, Польшей и Молдовой. Дальше читайте на украинском языке.

Україна посіла 59 місце серед 84 країн в рейтингу країн за регулятивними обмеженнями для іноземних інвестицій (FDI Regulatory Restrictiveness Index) від ОЕСР.

До теми Я не бачу прогресу, – ексміністр економічного розвитку про прихід іноземних інвестицій

Щорічний рейтинг країн опубліковано ОЕСР розраховується за допомогою індексу, який визначає обмеження для інвестицій в країнах по чотирьох основних напрямках:

  • обмеження іноземного капіталу;
  • механізми перевірки або затвердження інвестицій;
  • обмеження щодо працевлаштування іноземців в якості ключового персоналу;
  • експлуатаційні обмеження (наприклад обмеження на створення підрозділів, повернення капіталу з країни або права власності на землю).

В рейтингу оцінено 84 країни.

Україна на 59 місці з результатом 0,121 (де 0 – повністю відкрита країна, 1 – повністю закрита). У середньому в країнах ОЕСР індекс 0,063.

Польща на 45 місці з індексом 0,072, Молдова на 41 з 0,06, Білорусь на 51 місці з 0,086, а Естонія та Грузія мають індекс 0,018 та займають 8 та 9 місця рейтингу.

Україна значно відкритіша за Лівію, Палестину, Філіппіни та Росію, яка зайняла 78 місце, та навіть Нову Зеландію, Канаду та Австралію.

Автори рейтингу кажуть, що статистично в країн, які вище в рейтингу, приходить більше інвестицій, що і не дивно.

Важливо Зеленський пояснив, чим Україна приваблює західних інвесторів

Тому, на жаль, для іноземної компанії, яка досліджує можливі нові ринки для інвестування, зараз не дуже багато аргументів на користь України. А от для Уряду є чіткий сигнал щодо роботи, яку слід зробити, та перелік факторів, які мають бути покращені, щоб піднятись в рейтингу та вивести Україну на радари інвесторів.