Чому інвестори не поспішають вкладати в Україну

9 вересня 2021, 17:14
Читать новость на русском

Україна значно відкритіша для інвестицій за Лівію, Палестину, Філіппіни та РФ, але значно закритіша за Естонію, Грузію, Польщу та Молдову.

Україна посіла 59 місце серед 84 країн в рейтингу країн за регулятивними обмеженнями для іноземних інвестицій (FDI Regulatory Restrictiveness Index) від ОЕСР.

До теми Я не бачу прогресу, – ексміністр економічного розвитку про прихід іноземних інвестицій

Щорічний рейтинг країн опубліковано ОЕСР розраховується за допомогою індексу, який визначає обмеження для інвестицій в країнах по чотирьох основних напрямках:

  • обмеження іноземного капіталу;
  • механізми перевірки або затвердження інвестицій;
  • обмеження щодо працевлаштування іноземців в якості ключового персоналу;
  • експлуатаційні обмеження (наприклад обмеження на створення підрозділів, повернення капіталу з країни або права власності на землю).

В рейтингу оцінено 84 країни.

Україна на 59 місці з результатом 0,121 (де 0 – повністю відкрита країна, 1 – повністю закрита). У середньому в країнах ОЕСР індекс 0,063.

Польща на 45 місці з індексом 0,072, Молдова на 41 з 0,06, Білорусь на 51 місці з 0,086, а Естонія та Грузія мають індекс 0,018 та займають 8 та 9 місця рейтингу.

Україна значно відкритіша за Лівію, Палестину, Філіппіни та Росію, яка зайняла 78 місце, та навіть Нову Зеландію, Канаду та Австралію.

Автори рейтингу кажуть, що статистично в країн, які вище в рейтингу, приходить більше інвестицій, що і не дивно.

Важливо Зеленський пояснив, чим Україна приваблює західних інвесторів

Тому, на жаль, для іноземної компанії, яка досліджує можливі нові ринки для інвестування, зараз не дуже багато аргументів на користь України. А от для Уряду є чіткий сигнал щодо роботи, яку слід зробити, та перелік факторів, які мають бути покращені, щоб піднятись в рейтингу та вивести Україну на радари інвесторів.