Реальний напад чи постановка: ексрозвідник проаналізував напад на Трампа
Під час передвиборчого мітингу 13 липня на кандидата в президенти Дональда Трампа скоїв замах 20-річний Томас Метью Крукс. На те, що це була не постановка, а реальний напад, вказує низка нюансів. Охорона Трампа й ФБР належним чином не спрацювали.
Про це в розмові з 24 Каналом озвучив генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, зауваживши, що безпековий сектор повинен був взяти увесь периметр, де 13 липня проходив передвиборчий мітинг Трампа, під суцільний контроль.
Дивіться також Трамп вперше після замаху з'явився на публічному заході з перев'язаним вухом
Це справжній напад, адже куля була не одна
Маломуж впевнений, що інцидент в Пенсильванії 13 липня – реальний замах, адже була для цього мотивація і у Трампа є явні противники. Особливо ті, які занепокоєні його ініціативами щодо припинення міграції з Мексики, перекриття кордонів. Всі мітинги були ключовими для таких його промов й намірів. До того ж кількість куль, яку передбачив стрілець, вказує на те, що це не було інсценування.
"Якби це була постановка, там була б 1 куля, але їх було 5 – 9. Зробив би Трамп будь-які інші рухи – йому була б куля в лоб. Треба враховувати непрогнозовані рухи Трампа, непрогнозовані дії снайпера, який помилився на міліметри, можливо й вітер міг змістити кулю. Тому ніякий постановник ніколи б не міг гарантувати, що після такого Трамп міг би вижити. Малоймовірно, що таку імітацію замаху міг би схвалити сам Трамп чи його оточення", – впевнений Маломуж.
Прорахунок спецслужб
Екскерівник Служби зовнішньої розвідки наголосив, що в цій ситуації не спрацювала служба безпеки Трампа. Він як колишній президент має повноцінну довічну охорону. І особиста, і оперативна, і ФБР мали б того дня забезпечити охорону всього периметру. Він також вказав на той факт, який відкидає версію постановки, що не можна в США підкупити систему охорони. Хоча в Трампа й була своя особиста, але ж разом з цим там працювала й секретна служба, ФБР – вони державні, тобто не підпорядковуються Трампу.
Особа стрільця була виявлена, деякі громадяни бачили, що хтось ходить зі зброєю й звертались в поліцію, але вона недостатньо звернула на це увагу. Це прорахунок спецслужб і безпекового сектору,
– зауважив Маломуж.
Маломуж впевнений, що стрілець, який поцілив у Трампа, був реальний терорист. Щодо реакції публіки, експерт, опираючись на свій досвід, наголосив, що різні люди реагують в таких стресових ситуаціях по-різному: 90% – з великим переляком; частина людей дезорієнтована і не знає, як реагувати; декілька осіб можуть реагувати доволі спокійно, навіть знімати події на відео, бо в них ступор.