Фітнес-трекери вперше відстежили спалах грипу в реальному часі
Аналізуючи дані з фітнес-трекерів та розумних годинників, вчені випередили національний епідеміологічний нагляд США в прогнозуванні епідемії грипу. Така схема – основа поліпшення системи охорони здоров'я в найближчому майбутньому.
Приблизно 30% населення США сьогодні використовують фітнес-трекери або розумні годинники для відстеження основних показників здоров'я – пульсу, фізичної активності, якості сну. Вчені з Інституту Скріппса аналізували дані американських громадян – користувачів Fitbit – і поліпшили поточний епідеміологічний прогноз в декількох штатах. Робота опублікована на сайті інституту.
Цікаво: Психіатра успішно замінили додатком у смартфоні
Як дослідникам вдалося відстежити спалах грипу
Дані без зазначення осіб надійшли від 200 тисяч користувачів, 47 тисяч з яких носили фітнес-трекери постійно. Вони жили в штатах Нью-Йорк, Каліфорнія, Техас, Іллінойс і Пенсильванія.
Наразі для прогнозування епідемії грипу в країні використовують дані національного епідеміологічного нагляду. Ці прогнози засновані на амбулаторних даних пацієнтів і узагальнюються з затримкою в один-три тижні.
Щоб виправити ситуацію, вчені аналізували показники серцевого ритму та режиму сну користувачів Fitbit. Саме вони зазвичай порушуються насамперед, якщо людина хворіє.
Частота серцевих скорочень збільшується, щоденна активність і характер сну також змінюються,
– уточнюють автори.
Аналіз цих даних в режимі реального часу і зіставлення висновків з попереднім прогнозом епідеміологічного нагляду значно поліпшили сценарій захворюваності на грип та інші респіраторні інфекції в кожному штаті, заявили автори.
Пристрої такого типу швидко вдосконалюються, і незабаром технології зможуть ще точніше відстежувати артеріальний тиск, температуру тіла, пульс, а в майбутньому – враховувати, наприклад, кашель. Всі ці дані, як сподіваються вчені, допоможуть удосконалювати існуючі системи моніторингу і точніше прогнозувати епідемії грипу.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно