100 днів Трампа: як змінювалася зовнішньополітична діяльність Президента

29 квітня 2017, 11:07
Читать новость на русском

Минуло 100 днів, відколи Дональд Трамп став Президентом США. Це знаковий період для американських лідерів, на цьому етапі вони підбивають перші підсумки правління.

"Відсьогодні буде лише так: спочатку Америка!", – саме з таким гаслом Дональд Трамп прийшов до влади.

Найперше він підписав розпорядження про вихід з невигідної для США Трансатлантичної торговельної угоди.

Ми будемо діяти за двома простими правилами: купуй американське і наймай американців. Ми прагнемо хороших взаємин з іншими країнами, але усвідомлюємо: право кожної нації ставити свої інтереси на перше місце,
– заявив тоді Трамп.

Читайте також: Чим запам'ятався Трамп за 100 днів президентства: кумедне відео

А от інші гучні обіцянки Трамп поки не втілив. Скандальні міграційні укази, що мали захистити Америку від біженців-мусульман, заблокували суди. Будівництво стіни на кордоні з Мексикою, яка мала відігнати наркоторговців, найближчим часом не почнеться.

Не вдалося ліквідувати і систему охорони здоров‘я Obamacare, за якою у вартість кожного полісу медичного страхування закладали гроші на лікування малозабезпечених та незастрахованих. Ці плани заблокував Конгрес.

Це був дуже непростий старт для Президента Трампа. У нього - найменший політичний досвід з усіх президентів США. Він не перебував на державній чи військовій службі, або в дипломатії. Тож він фактично вчиться в процесі,
– оцінив роботу 45 Президента заступник держсекретаря США у 2005–2008 роках Ніколас Бернс.

В процесі змінювалася і політика Трампа на міжнародній арені. Обіцянка "не бути президентом світу" зіткнулася з викликами у низці регіонів. Так, хімічна атака в Сирії спонукала главу Білого дому випустити Томагавки по підконтрольній Асаду авіабазі.

Читайте також: Трамп пожалівся на важку роботу

Після того, як атаку в Сирії схвалили в НАТО, Трамп заявив, що більше не вважає альянс застарілою організацією.

Різко змінилася і риторика щодо Росії. Білий дім таки не визнав Крим російським. Більше того, Трамп звинуватив Москву у потуранні і приховуванні злочинів Башара Асада. Тож велика дружба Росії і Америки, до чого так прагнули обидві сторони перед виборами, не склалася.

Тим більше, що зараз для президента США на перший план вийшла проблема Північної Кореї. Вочевидь, саме тому Трамп обрав пріоритетом дружбу з Китаєм – союзником Пхеньяна.

Північна Корея розвинула свою ядерну програму до критичного рівня. В Пхеньяні сидить лідер, здатний приймати нераціональні рішення. Тож єдиний вихід тут – шукати підтримку Китаю. Наразі лише він має вплив на КНДР,
– пояснила віце-президент Американського інституту підприємництва Даніель Плекта.

До берегів Північної Кореї Трамп направив авіаційну ударну групу. А напередодні заявив, що великий конфлікт з цією країною не виключений. Чи дійде до ядерної війни, поки прогнозувати важко.

Читайте також: Трамп підтвердив можливість великого конфлікту з Північною Кореєю