12 знакових фото року, які сколихнули світ

24 грудня 2015, 09:00
Читать новость на русском

2015 рік був насиченим на трагічні події: землетруси, теракти, заворушення, війна на Донбасі та у Сирії, біженці та повені. Журналісти сайту "24" зібрали для вас фото, які якнайкраще ілюструють події, що трапилися в Україні та світі.

2015 рік — рік, який змінив історію. Сайт "24" підготував серію публікацій про те, яким був цей рік! Згадайте усе найважливіше разом з нами.

Біженці

Проблема біженців стала тестом для жителів країн Євросоюзу. Близько мільйона нелегальних мігрантів, половина з яких сирійці, прибули в країни Європи Середземним морем протягом 2015 року.

Заради кращого життя біженці ризикували власним життям – перепливали море в ненадійних човнах, блокували залізниці, переходили пішки кордони.

На цьому фото зображений батько із двома маленькими донечками, намагаючись врятувати дітей після того, як їхній човен почав тонути.

Фото: Reuters

Загиблий сирійський хлопчик

Проте не всі біженці змогли дістатися живим до бажаних земель. Цього року кількість біженців, які намагалися перепливти Середземне море, перевищила минулорічний показник аж у 20 разів.

Ця фотографії трирічного сирійського хлопчика, чиє тіло було виявлено в середу, 2 вересня, на пляжі турецького курортного міста Бодрум, шокувала весь світ.

Тіло дитини було знайдено на березі після того, як два човни, що перевозили сирійських біженців, перекинулася. Човни намагалися доплисти з турецького міста Бодрум на острів Кос в Греції.

Фото: EPA/UPG

Сонячне затемнення

Це незвичайне явище можна було спостергіати 20-го березня. Повне затемнення могли спостерігати жителі Фарерських островів і архіпелагу Шпіцберген. Частково, сонячне затемення могли побачити й українці.

Фотохудожники всієї планети цього дня пильно стежили за небом, аби задокументувати таке рідке явище.

Фото: Reuters

Виверження вулкану Етна

Цього року на Сицилії прокинувся вулкан Етна, який спав останні два роки. Виверження найбільшого діючого вулкану в Європі почалося в ніч на 4 грудня.

У клубах диму й попелу було помітно блискавки – загадкове явище, яке можна спостерігати під час потужних вивержень. Вважається, що електричний заряд створюють частки попелу, що труться одна об одну.

Фото: Нuffingtonpost

Смертельна повінь у Тбілісі

У ніч на 14 червня у столиці Грузії вирувала злива з ураганним вітром. Епіцентром стихії стала прилегла до зоопарку територія і ущелина ріки Вере. Вода з ріки, яка вийшла з берегів, затопила територію зоопарку, після чого звідти втекли тварини.

На вулицях міста можна було побачити бегемотів, ведмедів, крокодилів, тигрів тощо. Були зафіксовані факти, коли тварини нападали на людей, після чого – їх почали відстрілювати.

Всього стихійне лихо у столиці Грузії Тбілісі забрало життя як мінімум 19 людей.

Фото: Reuters

Землетрус у Непалі

25 квітня та Гімалаях стався потужний землетрус у Непалі. Майже 8 500 людей загинули і понад 17 000 отримали поранення. Ще більш ніж дві сотні зникли безвісти.

На фото – наслідки страшного землетрусу.

Обстріл Краматорська

Під час обстрілу Краматорська у лютому 2015 року загинуло 8 мирних жителів, четверо військових та ще 26 отримали поранення.

На фото – тіло загиблої жінки. Як видно зі знімку, інші люди навіть не звертають на тіло увагу.

"Майдан" у Вірменії

19 червня у столиці Вірменії Єревані почалися протести, які назвали "Майданом". Люди вийшли на вулиці проти корупції і російської присутності в регіоні.

Вірменських активістів жорстоко розганяли та затримували.

Проти активістів правоохоронні органи застосували водомети. На фото – один із протестувальників.

Фото: EPA/UPG

Пожежа під Києвом

8 червня під Києвом на нафтобазі здійнялася масштабна пожежа, яку гасили більше тижня. Внаслідок цього загинуло 6 людей, ще 15-ро отримали поранення.

Фото українського фотографа Романа Піліпея, яку він зробив на початку пожежі, потрапило на першу шпальту The Washington Post від 10 червня.

Мужність українських воїнів

Австрійський журнал опублікував матеріал української журналістки Лідії Акришори про українських героїв.

У публікації йдеться про долі п’ятьох українських військових, які були важко поранені на Донбасі і втратили або одну кінцівку, або навіть обидві.

На шпальті помістили фото та надпис: "Дякуємо, Путін".

Заворушення під Верховною Радою

31 серпня під стінами Верховної Ради відбулися криваві заворушення, внаслідок яких троє людей загинуло, а ще півтори сотні отримали поранення.

Фото цих заворушень увійшло до ТОП-100 кращих знімків за версією Associated Press.

Фото: Associated Press

Війна на Донбасі

До ТОП-100 кращих знімків 2015 року за версією редакції Time потрапило фото похоронів 4-річного хлопчика, який загинув внаслідок артобстрілу на Донбасі.

Читайте також: 12 подій року, які залишаться у підручниках з історії