13 родин переселенців знайшли новий дім на Черкащині
Переселенці зі Сходу другий рік обживаються на мирній території. Більшість з них обрали міста та мегаполіси. Значно менше оселилися у селах. Черкаське село Тіньки стало другою домівкою аж для 13 родин-переселенців.
Два роки тому Наталія разом з сім'єю втекла з Донецька. Згодом вони придбали стареньку хатину у Тіньках, що на Черкащині. Донетчанці, яка звикла до роботи в офісі, сільська робота далась не легко. Торік Наталія вперше у житті засадила весь город. За порадою місцевих, вже вирощує розсаду.
Колишній житель Алчевська Максим заробляє на життя ремонтом автомобілів. Він теж з дружиною і трьома дітьми тікав від війни і знайшов нову батьківщину у Тіньках.
За словами дружини Максима Олександри, коли приїхали у село, місцеві підтримали їх чим могли. А от від держави, за словами жінки, допомоги замало. Адже через юридичні колізії її чоловіка не визнають переселенцем.
"Ми не отримуємо і не отримували допомоги як переселенці, бо у нас є житло. Ніхто не зважає на те, яке це житло. 18 житлових квадратів, а нас п'ятеро", – розповіла Олександра.
Читайте також: Чому переселенці повертаються на понівечений Донбас: думка соціолога
На новому місці переселенцям допомогла сільрада. З бюджету виділили одноразову допомогу. Дітей зарахували до школи, старшим допомогли із роботою. Про переселенців у селі тільки добрі відгуки.
Люди себе проявили зразу: є у нас тут і автотехніки, і сантехніки, і столяри. Люди, які уміють працювати своїми руками. Були у нас навіть такі люди, які із зони АТО привезли по 4 корови,
– розповів сільський голова Тіньок Віктор Харченко.
Попри теплий прийом і хороші відносини із новими сусідами, донеччани мріють, аби швидше закінчилася війна. І вони знову побачили свої колишні домівки.
Автор сюжету — Вячеслав Ромодан.