1998 – рік встановлення премії "Герой України"
1998 рік. Україна й далі намагається встояти на ногах, будуючи свою економічно-політичну систему. Хоча це рік дефолту, це також рік запровадження найвищої державної нагороди.
Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!
23 серпня 1998 року Леонід Кучма ухвалив встановлена відзнаки Президента України "Герой України". Спершу, це була просто престижна премія. І лише у 2000 році Верховна Рада прийняла закон, який затвердив цю премію як найвищий ступінь відзнаки в Україні.
Цю премію присвоюють громадянам України за здійснення геройського вчинку або визначного трудового досягнення.
Лауреатам премії вручають відповідні атрибути. Це орден "Золота Зірка" або орден Держави, Грамота про присвоєння звання Герой України, мініатюра ордена та посвідчення про присвоєння звання Герой України.
Першим її отримав визнаний в цілому світі науковець у галузі зварювальних процесів, металургії й технології металів Борис Патон: за значний вклад в індустрію зварювання та спеціальної електрометалургії.
2010 року Донецький окружний адміністративний суд скасував присвоєння премії Степанові Бандері та Роману Шухевичу тодішнім президентом Віктором Ющенком. Мотивуючи це тим, що звання можуть отримати лише громадяни України, якими ні Шухевич, ні Бандера юридично не були.
А у 2014 році цією відзнакою нагородили посмертно героїв Небесної Сотні. І лише трьох Іноземців, які не мали українського громадянства, нагородили орденом Героїв Небесної Сотні. А це Михайло Жизневський – із Білорусі та Зураб Хурція і Давид Кіпіані з Грузії.
Останньою з відомих людей премію отримала Надія Савченко.
Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!